De Molen Tsarina Esra
De Molen Tsarina Esra
De Molen Tsarina Esra
% alk. 11.0
Blg 23.4
IBU 93
brak koduaddbarcode

Imperial Porter uwarzony przez holenderski browar De Molen, z miejscowości Bodegraven, leżącej niedaleko Amsterdamu. (Ze strony browaru) Jesteśmy dobrze znani z warzenia wielu oryginalnych piw i niekończących się szalonych pomysłów na nowe oryginalne warki. Tworzymy piwa w stylach, które najlepiej nam się podobają. Są to zazwyczaj style takie jak: Stout, Porter, Barley Wine, Bitter, Pale Ale, Sour, Lager i Saison.
Ustawiliśmy sobie od samego początku wysoko poprzeczkę i wciąż staram się stworzyć jak najbardziej oryginalne i progresywne piwa. Używamy tylko najlepszych słodów, chmieli i drożdży. Jednak nasze przepisy i procesy warzenia są bardzo specyficzne i oryginalne przez co aromat, smak i goryczka w naszych piwach są unikalne. Piwa z naszego browaru mają fanów na całym świecie. De Molen istnieje od 2004 roku, jego założycielem jest Menno Olivier. De Molen, oznacza młyn. Browar, destylarnia i restauracja oraz sklep mieszczą się w starym młynie zbudowanym w 1697 roku. Wcześniej De Molen funkcjonował jako kontraktowiec warzący swoje piwa w zaprzyjaźnionych browarach. Browar De Molen warzył piwa w przeróżnych kooperacjach z innymi browarami z całego świata. Brał również udział w projektach mających na celu odświeżenie historycznych receptur piwa.

Piwo ciemne, niepasteryzowane i niefiltrowane
Nadaje się do spożycia przez 25 lat od dnia butelkowania.
Składniki: woda, słody (pilzneński, monachijski, czekoladowy, pszeniczny, karmelowy), chmiele (Premiant, Sladek), drożdże górnej fermentacji
Polecana temperatura serwowania: 10°C
Dostępne w bezzwrotnych, brązowych butelkach o pojemności 330 ml, zamkniętych czarnym kapslem z logiem browaru.
www.brouwerijdemolen.nl
Dodał: Gogo - 2016-01-26 13:38:39

oceny Oceny

Użytkownicy 7,75 / ilość: 4
Goście 8 / ilość: 1
średnia7,8 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2016-05-10 19:19:53
Bardzo wyraziste, mocarne piwo, które zdecydowanie nadaje się do długiej degustacji. Sporo słodyczy oraz alkoholu w smaku i aromacie. Gdy ogrzeje się do temperatury pokojowej, staje się jeszcze bardziej wyraziste i ciężkie. Do jego zakupu przekonało mnie jego miejsce wśród imperialnych porterów na RateBeer. 17 miejsce na świecie. Cena, to coś około 20 zł. Myślę, że warto było, bo niecodziennie trafia się na takie mocarne i pełne w smaku piwa. Przed wypiciem tego piwa miałem trochę przerwy i nieco odwykłem od tak porażających posmaków. Męczyłem je ale z uśmiechem na twarzy. Bardzo dobre, jednak najwyższej z możliwych ocen u mnie nie dostanie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2016-04-16 18:59:09
Kolor: Bardzo ciemny, ale nie do końca czarny z rubinowymi przebłyskami. Piana mizerna i do tego szybko ginie..
Zapach: z butelki suszone lekko wędzone śliwki w czekoladzie i kawie gorzkiej, do tego nieco karmelu i innych słodkich owoców silna paloność, aż po kwaskowość. Aromat ze szkła bardziej winno-owocowy, mniej palonych nut.
Smak: niebo w gębie. Bardzo oleista ciecz. Mamy słodycz suszonych śliwek, fig, do tego mocnego wina np. typu porto. Nie brakuje czekolady choć nie do końca gorzkiej, mocnej kawy, jest też karmelowość. Jest dobra kontra goryczkowa, ale brakuje trochę akcentów palonych, choć jest też kwaskowość typowa dla palonych słodów. Na języku nie odkłada się gorzki posmak czekolady czy choćby kakao, jest to raczej migdał.
Jak na porter za mało ?palony?, za to bardziej owocowy, troszkę jak belgijskie mocne piwo. Jak dla mnie bardzo udane.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar
2015-10-02 11:46:52
Mocne, treściwe piwo o słodko-palonym profilu z dobrze ułożonym alkoholem. Muszę jeszcze sporo wypić żeby wyłapać konkretną granicę między porterem a imperialnym stoutem, póki co są to dla mnie dwa podobne style.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.