De Molen Pais & Vree
De Molen Pais & Vree
De Molen Pais & Vree
% alk. 10.1
Blg 23.3
IBU 66
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez holenderski, rzemieślniczy Brouwerij De Molen. Jest to nieduży browar mieszczący się w mieście Bodegraven. De Molen założony został w roku 2004 i znajduje się w zabytkowym młynie, wybudowanym w 1697 roku. Przy browarze działa również restauracja. Piwo Pais & Vree to przedstawiciel gatunku Imperial Amber Ale-ish.

Skład: woda; słody: Wiedeński, Monachijski, Pilzneński, Karmelowy, Jęczmienny; chmiele: Chinook, Columbus, Citra, Amarillo, Cascade; drożdże: górnej fermentacji.
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
Data przydatności wynosi dwa lata od chwili zabutelkowania.
Polecana temperatura picia to 8°C.

Barwa ciemnego bursztynu, bardzo mocno zmętniona, nieprzejrzysta. Piana w kolorze brudnej bieli. Głównie uformowana z drobnych pęcherzy. Po nalaniu nie jest specjalnie obfita, powstaje centymetrowy kożuch, który szybko przeradza się w gruboziarnistą wyspę, pływającą po tafli i cienki, minimalny pierścień. Obwódka ozdabia równo szkło, jednak ślady są wątłe i niezbyt trwałe. Zapach wyrazisty. Potężna słodowa baza z wyraźnym amerykańskim nachmieleniem, które ukazuje się jako żywiczno-cytrusowo-egzotyczny tercet. W tle specyficzne słodkie akcenty karmelu i przyjemna, likierowa woń alkoholowa. W smaku ponownie mocno słodowe, początkowo pojawia się kwaskowa i cierpka nuta cytrusowa, która natychmiast zostaje zakryta, przez oryginalną karmelową słodycz. Goryczka w piwie również jest dobrze zaznaczona, pojawia się zaraz po słodyczy i trwa dość długo. Piwo mocno rozgrzewa, w smaku można odczuć wyraźną, szlachetną nutę alkoholową kojarzącą się z ekskluzywnym likierem. Podczas przełykania w gardle pojawia się intensywne i przyjemne rozgrzewanie.
Dodał: stacher93 - 2015-01-19 10:28:40

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia9 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-01-25 17:36:06
Wybitne piwo, pierwszy DeMolen, który mnie zachwycił.Gdy zobaczyłem na półce to piwo w cenie 14 zł i spostrzegłem jaki to gatunek od razu zdecydowałem sią go kupić.Piłem kilka piw typu Amber Ale, nie było to nic zachwycającego.Imperial Amber Ale-ish to zupełnie coś nowego, sam wysoki woltaż mnie zaintrygował.W sumie nie za bardzo wiedziałem czego po nim się spodziewać.Piwo do złudzenia przypominało mi najlepsze Barley Wine jakie miałem okazję pić, tj. Alpha Blood z Revelation Cat, Shipwrecker Circus z Brewdoga i Old Foghorn z Anhora.Bardzo mocne, likierowe, gęste.Świetnie skomponowana bogata baza słodowa z wyśmienitą cytrusowo-żywiczno-tropikalną goryczką.Takie piwa można pić w małych kieliszkach i delektować się nimi jak najdroższymi ekskluzywnymi koniakami.Są tak pełne w smaku i wyraziste, że każdy łyk dostarcza bardzo silnych doznań.Piłem je ponad godzinę, starałem się cieszyć każdym małym łykiem.Nie przesadzę, jeżeli napiszę, że jest to jedno z najlepszych piw jakie miałem okazję pić w życiu.Jak na taką rewelację cena nie jest wcale wysoka, piłem dużo słabsze piwa, za które płaciłem więcej.Polecam każdemu kto będzie miał okazję gdzieś go dostać.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.