De Molen Mooi & Meedogenloos
De Molen Mooi & Meedogenloos
De Molen Mooi & Meedogenloos
% alk. 10.2
Blg 24.1
IBU 33
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Imperial Stout z rzemieślniczego, holenderskiego Brouwerij De Molen, z siedzibą w mieście Bodegraven, niedaleko Amsterdamu.Wcześniejsze wersje tego piwa browar prezentował jako Quadruple-ish (21 Plato, 81 IBU, alk. 10,2% chmiele Premiant i Saaz), natomiast po zmianie receptury mamy do czynienia z Imp. Stout-ish (24,1 Plato, 33 IBU, alk. 10,2%). Jesteśmy dobrze znani z warzenia wielu oryginalnych piw i niekończących się szalonych pomysłów na nowe oryginalne warki. Tworzymy piwa w stylach, które najlepiej nam się podobają. Są to zazwyczaj style takie jak: Stout, Porter, Barley Wine, Bitter, Pale Ale, Sour, Lager i Saison. Ustawiliśmy sobie od samego początku wysoko poprzeczkę i wciąż staramy się stworzyć jak najbardziej oryginalne i progresywne piwa. Używamy tylko najlepszych słodów, chmieli i drożdży. Jednak nasze przepisy i procesy warzenia są bardzo specyficzne i oryginalne przez co aromat, smak i goryczka w naszych piwach są unikalne. Piwa z naszego browaru mają fanów na całym świecie. De Molen istnieje od 2004 roku, jego założycielem jest Menno Olivier. De Molen, oznacza młyn. Browar, destylarnia i restauracja oraz sklep mieszczą się w starym młynie zbudowanym w 1697 roku. Wcześniej De Molen funkcjonował jako kontraktowiec warzący swoje piwa w zaprzyjaźnionych browarach. Browar De Molen warzył piwa w przeróżnych kooperacjach z innymi browarami z całego świata. Brał również udział w projektach mających na celu odświeżenie historycznych receptur piwa.

Piwo extra mocne, niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (pilzneński, karmelowy, czekoladowy i palony), chmiele (Chinook, Żatecki), drożdże górnej fermentacji
Rekomendowana temperatura podawania: 10°C
Barwa EBC: 280
Dostępne w bezzwrotnych, brązowych butelkach o pojemności 330 ml, zamkniętych czarnym, gołym kapslem.
Termin ważności: 5 lat od daty zabutelkowania.
www.brouwerijdemolen.nl
Dodał: rogullo - 2016-03-30 10:11:56

oceny Oceny

Użytkownicy 8,14 / ilość: 7
Goście 8,33 / ilość: 3
średnia8,2 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar
2019-05-12 22:28:56
To piwo to przykład występowania aromatu sosu sojowego w trunku. Sos ten przykrywa wszystko, jest wręcz nachalny... W aromacie ciężko cokolwiek więcej wyczuć. W smaku pojawia się nuta gorzkiej czekolady, sporo ciemnych owoców i nuta ciemnego chleba. Kiepsko jak na RiS-a...
Piwo jest nudne, słabo pijalne. Ogólnie jest to jeden z najgorszych RiS-ów jakie piłem.
Kolejne rozczarowanie De Molenem, nie wiem czy sięgnę raz jeszcze po ich piwo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 10 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2016-04-07 22:33:58
Butelkowany: 10/04/15. Kolejny De Molen degustowany wraz z kumplami. Był to prezent urodzinowy dla jednego z Nich. RIS to chyba faktycznie ulubiony gatunek Menno Oliviera. Ten browar warzy mnóstwo RISów i z reguły prezentują one wysoki poziom. Ciekawostką jest fakt, że Mooi & Meedogenloos na początku był przedstawicielem stylu Quadrupel. Dopiero niedawno zmieniono recepturę i przemianowano go na RISa. Piwo było kompletne, dawno nie piłem tak dobrego, ułożonego i złożonego Russian Imperial Stouta. Mocno palony, z czekoladą i kawą w tle, z solidną podbudową słodową, odpowiednią porcją słodyczy, delikatnie wyczuwalnym alkoholem i przyjemną, wyraźną, paloną goryczką na finiszu. Chyba powoli zaczynam oswajać się z tym gatunkiem. Jedno z lepszych piw z De Molena jakie miałem okazję degustować. Koledzy byli podobnego zdania, Mooi & Meedogenlos zrobił na nich i na mnie duże wrażenie. Tuż po nim degustowaliśmy Bafometa z Peruna. Tam dominowała wanilia, ale też było dobrze.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2016-04-02 23:32:12
kurde mega, powiedział bym ze coś pomiedzy old freedy walkerem z moora i olde ale z alesmitha, oczywiście mówie o wersji stout-ish. Polecam!
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.