De Molen Lentebok
De Molen Lentebok
De Molen Lentebok
% alk. 7.3
Blg 16.5
IBU 35
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez holenderski Brouwerij De Molen, z miasta Bodegraven. Jest to niefiltrowany i niepasteryzowany koźlak majowy, refermentujący w butelce.

Warzone ze słodami: Pilzneńskim i Karmelowym, oraz na chmielach:
Premiant, Saaz, Styrian Golding.
Barwa miedziana, wyraźnie mętna. Piana jasno-kremowa, średnio wysoka po nalaniu. W miarę szybko opada do porwanej warstwy z bardziej okazałym pierścieniem. Składa się z drobnych i średniej wielkości pęcherzy. Aromat umiarkowanie intensywny, lekkie nuty słodkich owoców przeplatają się z łagodnym chmielem i alkoholem. W smaku lekko kwaśne, a po chwili słodkie. Wyłapać można akcenty słodowe i mniej owocowe, na finiszu lekka, wytrawna goryczka z dającą o sobie znać nutą alkoholową. Wysycenie w normie - średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-07-07 13:29:41

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia6 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-07-08 11:17:18
Ciężko mi sklasyfikować dobrze to piwo.Wersja, którą piłem była już lekko kwaśna, chociaż wyczytałem w necie, że dość często to się zdarza.Piłem trzy De Moleny i wydaje mi się, że z każdym z nich było coś nie tak.PRzerażają mnie trochę daty butelkowania.Piwa te mają długą datę przydatności, jednak butelkowane w 2012 mogły faktycznie się nadpsuć, tym bardziej, że z pewnością sklepy nie trzymały ich w lodówce.Z pewnością stały w ciepłym i dostępnym dla światła miejscu.Ogólnie oprócz tej kwaskowości nie było to nic nadzwyczajnego, typowy, lekko alkoholowy koźlak.Przeciętne piwo moim zdaniem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.