De Molen Groot & Sterk
De Molen Groot & Sterk
De Molen Groot & Sterk
% alk. 10.7
Blg 26.0
IBU 91
brak koduaddbarcode

Wędzony barley wine z dodatkiem papryczek chili uwarzony przez holenderski browar rzemieślniczy De Molen. Piwo o niezwykle bogatym bukiecie aromatów i smaków gdzie mieszają się ze sobą nuty wędzone, słodowe, karmelowe i pikantne, ciemno-miedziana barwa nadaje charakteru, a alkohol przyjemnie rozgrzewa przełyk. Piwo bardzo złożone dla prawdziwych koneserów.
Dodał: Gogo - 2015-12-08 12:19:15

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gogo
starstarstarstarstar
2015-10-19 21:11:44
Jak dla mnie piwo niezwykle złożone, wielowymiarowe i ciekawe. Do tej pory piłem tylko klasyczne barley wine i american barley wine. Z wędzeniem jeszcze się nie spotkałem, ale nie ukrywam że zachwyciło mnie to połączenie. W aromacie na pierwszy plan wysuwa się silna wędzonka po której wchodzą nuty słodu karmelowego, trochę suszonych śliwek. Piana na początku pokaźna ale z racji na woltaż szybko zanika i ogranicza się do delikatnej kołderki na powierzchni oraz równomiernej obwódki. W smaku znów bardzo złożone, ale podobnie jak w aromacie głównie wędzonka. Żeby nie było jednak zbyt kolorowo to przy warzeniu dodano papryczki chili- jednym może to pasować, ja pikantności w piwie nie lubię i w zasadzie tylko to powstrzymuje mnie od postawienia temu piwu solidnej \"9\". Pikantność nie jest tak mocna jak np. w Szajbie z Szałpiw, no ale jednak czuć ją wyraźnie. Mimo wszystko piwo godne polecenia, bo połączenie barley wine i wędzonki bardzo mi się spodobało.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.