De Molen Blikken & Blozen
De Molen Blikken & Blozen
De Molen Blikken & Blozen
% alk. 8.5
Blg 19.7
IBU 41
brak koduaddbarcode

Produkt holenderskiego Brouwerij De Molen, z miasta Bodegraven. Jest to bardzo ciekawe piwo w stylu strong/imperial saison. Piwo dwukrotnie chmielone: na zimno amerykańskimi chmielami Citra oraz Amarillo. Do tradycyjnego chmielenia, tzn na goryczkę użyto czeskich chmieli Premiant i Saaz. Piwo to posiada jasno-miedzianą, wyraźnie zmętnioną barwę z dużą ilością osadu. Piana kremowa, drobnoziarnista i gęsta. Po nalaniu wysoka, powoli redukuje się do niskiej warstwy i w takim stanie utrzymuje się do końca degustacji. Ładnie ozdabia ścianki. Aromat intensywny i złożony, wyraźnie wyczuwalne nuty żywiczno-cytrusowe z pewnością pochodzące od amerykańskich chmieli. Oprócz tego nie brakuje też akcentów owocowych, głównie kwaskowych oraz nuty alkoholowej i drożdży. W smaku na początku dominuje wyraźny, owocowy kwasek. Następnie wyjawia się solidna baza słodowa wraz z wyczuwalnymi drożdżami i lekkim karmelem. Zwieńczeniem smaku jest solidna cytrusowa goryczka i możliwe do wyłapania nuty alkoholowe. Całość jest mocno wytrawna, i posiada umiarkowanie intensywne nasycenie.
Dodał: Stacher93 - 2014-07-09 17:50:25

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 9 / ilość: 1
średnia8 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-07-12 18:43:01
Kolejny De Molen, po wypiciu którego miałem dość mieszane uczucia.Dość wyraźna kwaśność, i prawdę mówiąc nie wiem, czy tak miało być, czy to lekkie nadpsucie.Data butelkowania bodajże rok 2013.Z pewnością było lepsze od Lanteboka, pitego chwilę wcześniej.Ogólnie nie przypominam sobie abym pił coś z tego gatunku.Niby Goldem Monk to było Saison IPA, ale jednak przed uwarzeniem miało być to co innego.To piwko było treściwe, kwaskowo-goryczkowe, nawet mi smakowało.Jednak chyba zbyt szybko nie wrócę do De Molenów, wypiłem trzy, dwa były kwaskowe, jedno zepsute.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.