De Molen & Piwoteka Łódź i Młyn
De Molen & Piwoteka Łódź i Młyn
De Molen & Piwoteka Łódź i Młyn
% alk. 13.8
Blg 29.7
IBU 110
5905669428248addbarcode
ulubione: 2

Jesienna jarzębina i moc ciemnego słodu. Pierwsza kooperacja Browaru De Molen i Piwoteki. Jest to Russian Imperial Stout z dodatkiem owoców polskiej jarzębiny.

Piwo pojawi się w sklepie Browaru Piwoteka najprawdopodobniej 27 października 2016.
Dodał: Barcelonismo - 2016-10-04 18:49:14

oceny Oceny

Użytkownicy 8,21 / ilość: 19
Goście 8,75 / ilość: 4
średnia8,3 / ilość: 23

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-03-12 02:22:46
WYgląd: kolor ciemno brunatny, nieprzejrzyste, ładna beżowa piana
Zapach: bieda, zapach nikły, po prostu palony z nutą piwniczną
Smak: nie śpieszyło mi się z jego piciem, bo słyszałem, że jest słabe, oczywiście ocenami piwnym neofitów, co to kraftowi potrafią dać najniższą ocenę 8 lub 4 (w skali do 10 lu do 5) jak im nie smakuje, to podetrzeć sobie dupę można. Jednak trochę podświadomie liczyłem, że okaże się ciut lepsze, a przynajmniej leżak coś mu doda. Co mu dodał leżak po 5 latach od uwarzenia? Nic, ani pozytywnego, ani negatywnego (a stare de molleny potrafiąć dawać sosem sojowym), bo piwo jest cienkie i leżak tu cudów nie zdziała. RIS w typie wytrawnym, dosyć wodnisty, choć fajnie gładki, czuć paloność, ciemne słody, ale jest mega płytki i jednowymiarowy, owocowość minimalna, może od tej jarzębiny, od niej też pewnie delkatna tanicznosć, czy tu jest IBU 110, no nie sądzę by była choćby połowa z tego, ale nawet jakby była to nie zamieniłaby je w dobre piwo. Pamiętam, że śmiać mi się chciało patrząc na tych wszystkich, którzy srali po gaciach, że De Mollen uwarzył z polskim krafcikiem piwo, ale kto go nie uważył? To nic nie znaczący eksperytment w dziejach De Molena, który sam jest po prostu niszą, a pomimo niskiego nakładu to piwo wciąż jest dostępne w polskich sklepach, taki to był rozchwytywany sztos xD Okrutny średniak ze wskazaniem poniżej średniej jednak.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-03-12 02:24:09
Okrutnie alkoholowe, to też o czymś świadczy :3
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-10-27 18:32:10
Bardzo miły aromacik: kawka, czekolada, paloność, takie mocno spalone kable. Jest też lekkie muśnięcie owoca, w tym przypadku jarzębiny. W smaku też super: kawa mocna - espresso, czekolada, delikatna słodycz i kwasowość dzięki jarzębinie. Alkohol rewelacyjnie ukryty, praktycznie go nie czuć. Goryczka świetna, bo delikatna lekko palona i kakaowa. Świetne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-10-30 00:04:25
Zapach : czekolada , kawa , lekka słodyczo-kwaskowatość od jarzębiny , pumpernikiel powolutku się skrada , delikatnie też korzenny , piwo pachnie świeżo przez jarzębinę nie powiedziałbym że to ma być ciężkie piwo.

Smak : czekolada z jarzębiną i z taką intrygującą kwaskowatością , nie jest to kwaśne jak sok z cytryny tylko delikatnie przemykający kwasek trochę idący w stronę słodyczy , choć delikatnie alkohol jest wyczuwalny , jest też dość gęsto ale nie tak gęsto jakbym chciał.

Ogółem piwo ciekawe , napewno warte spróbowania , ciekawe doświadczenie zdecydowanie , choć moim zdaniem czegoś tu brakowało. Było świeżo , nie było tak ciężko ale do 9 brakuje mi trochę , 8+/10.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-10-06 00:02:16
Kolor ciemnobrunatny, niemal czarny z wyraźną zawiesiną (chyba od chmielu). Piana beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków ostała się w minimalnej warstwie na powierzchni i drobnym śladzie na szkle.
Aromat owoc jarzębiny, cierpkość połączona z nutami typowymi dla RIS: gorzka czekolada, kawa, likier czekoladowy także nuty korzenno-ziołowe. Po ogrzaniu wychodzi też alkoholowość aż po rozpuszczalnik. Zapach jest intensywny i złożony, wytrawny.
W smaku od pierwszego łyku czuć owoc jarzębiny, cierpkość połączona z kwaskiem od palonych słodów. Następnie wchodzi kawa espresso, gorzka czekolada i kakao. Następnie efekt pieczenia od alkoholu. Do tego średnio-intensywna goryczka palono-alkoholowo-cytrusowa. Ciała wcale tu dużo ? wiele nie ma! Owszem jest, ale jak na ekstrakt spodziewałem się oleistego płynu a tymczasem pije się to jak ?zwykły? RIS.
Wysycenie średnie, nawet ujdzie.
Ogólnie piwo ma fantastyczny armat. W smaku do ideału brakuje ciała i niestety drażni alkohol. Z czasem po prostu piecze w przełyk.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.