De Koninck Triple d’Anvers
De Koninck Triple d’Anvers
De Koninck Triple d’Anvers
% alk. 8.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Warzone przez belgijski Brouwerij De Koninck, z miasta Antwerpia. Browar ten rozpoczął warzenie piwa już w roku 1833. Triple d’Anvers to piwo uwarzone w hołdzie dla miasta Antwerpia. Nasz Tripel jest piwem wyjątkowym, mocnym, ale łatwo pijalnym i bardzo dobrze ułożonym w smaku i aromacie. Biała, trwała piana świetnie współgra z bursztynową barwą trunku. Owocowy smak oraz uzupełniające się słody karmelowe i jasne dobrze zapowiadają pyszną symfonię słodu i chmielu. W piwie niezastosowano żadnych przypraw. Słodki początek przełamują owoce i przyjemna goryczka. Piwo jest delikatnie musujące dzięki refermentacji w butelce. Piwo to leżakuje 24 miesiące przed zabutelkowaniem.


Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelce
Skład: woda, słód jęczmienny, cukier inwertowany, chmiel (Saaz), drożdże
Idealna temperatura serwowania: 7-9°C
Dostępne w butelkach o pojemności 330 ml.
Dodał: Stacher93 - 2015-02-27 08:23:02

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 4
Goście 9,67 / ilość: 3
średnia8,43 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2019-05-26 16:24:47
Piłem to piwo w czasie pobytu w Antwerpii. To jedno z najlepszych piw z jakimi miałem doczynienia. Przy tym zdradzieckie???? Pije się jak pyszny soczek, ale po kilku wali niczym obuchem. Fenomenalny bogaty smak, który szybko uzależnia. Prawdziwa uczta dla miłośników górnej fermentacji. Polecam????
awatar
Bob
starstarstarstarstar
2018-06-19 14:35:13
Nie przekonało mnie to piwo, jest nijakie muszę powiedzieć. I nie chodzi mi o goryczkę, bo dobrze, że jest niska, ale brakuję mi czegoś... Może słodyczy jak w \"Delirce\"? W każdym razie domęczyłem to piwo. Dominuję aromat przyprawowy i bananowy (co mnie trochę zdziwiło), nie czuć praktycznie żadnych innych aromatów. Pijalność dość dobra, alkohol rewelacyjnie wkomponowany.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2019-05-26 16:28:51
Jakie przyprawy człowieku? Nie podeszło ci jedno z najlepszych ALE ever? To chyba znaczy że nie lubisz górnej fermentacji. De Konnick jest piwem wybitnym i łagodnym w smaku. Przerzuć się Stelle...
awatar
Gość
awatar
Gość
2017-05-23 20:02:35
Fenomenalne piwo, ale zdradzieckie. Pijesz jak soczek, bo smak ma genialny i nagle...BOOM. To jest De Konick. To piwko trzeba pić z umiarem i rozmarznie.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-02-24 22:55:05
Barwa bursztynowa, umiarkowanie zmętniona, w piwie pływa duża ilość drobinek drożdżowych.Piana bardzo obfita, biała o różno-pęcherzykowej strukturze.Wysoka na 4-5 centymetrów po nalaniu, zajmuje praktycznie 2/3 kielicha.Bardzo nienatualnie się krzaczy powstają ogromne pęcherze i wątły kożuch wokół nich.Pozostaje gruby pierścien, z jednej strony wysokie szumowiny przytwierdzone do ścianki oraz porwana warstewka.Piana zdobi szkło zostawiając grube, ślady, które są trwałe i nierówne.Aromat delikatny, słód, trochę akcentów drożdżowych i subtelne owocowe tło.W smaku delikatne i askamitne jak na tripla, umiarkowana baza słodowa dobrze łączy się z drożdżami, mdławą słodyczą i bananami występującymi w tle.Goryczka pojawia się na chwilę, jest delikatna.Alkohol w smaku zupełnie nie wyczuwalny, po przełknięciu przyjemnie rozgrzewa.Nasycenie wysokie, ciągle widać bąbelki mocno pracujące w szkle.Ciekawe piwo, z pewnością najbardziej delikatny Tripel jakiego piłem.Podoba mi się w nim ta drożdżowo-bananowy smak, który tworzy wrażenie jedwabistości i gładkiej struktury piwa.Wszystko to przerywa wysokie nasycenie, fajnie to ze sobą współgra.Zachęcało mnie to do wzięcia kolejnego łyka.Pasuje mi to piwo, wiem, że jest lekkie i mało belgijskie, właśnie przez to jest wyjątkowe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.