Dark Horse Plead The 5th
Dark Horse Plead The 5th
Dark Horse Plead The 5th
Russian Imperial Stout
% alk. 11.0
IBU 39
USA USA
brak kodu


Piwo uwarzone przez amerykański browar Dark Horse z miasta Marshall w stanie Michigan w stylu Russian Imperial Stout. Kolor brunatno-czarny, nieprzejrzysty. Piana niska i krótka. Bardzo intensywny aromat palonego słodu, karmelu, ciemnych suszonych owoców, kawy, czekolady i pralinek. Alkohol świetnie ukryty, dopiero wyraźne ogrzanie bardziej go uwydatniło.
W smaku gęste i wręcz słodkawe. Pierwsze skrzypce gra gorzka czekolada i palony słód. Nieco mniej intensywnie pojawia się suszona i wędzona śliwka, kawa, karmel. Goryczka średnia.
Dodał: Gogo - 2016-01-26 14:08:58

Oceny

Użytkownicy 8,25 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,25/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gogo

2015-09-30 23:10:39
RIS w którym wyróżnia się bardzo intensywne odczucie kawy przy końcówce degustacji. Nuty palone na miejscu, moim zdaniem troszkę za bardzo wyczuwa się alkohol, ale tragedii nie ma. Piwo nisko pijalne, bardzo degustacyjne, likierowe. Barwa idealnie czarna, nieprzejrzysta, piękna i gęsta piana przy czym nietrwała. W aromacie dało się również wyczuć lekkie nuty orzechowe. Bardzo udany RIS, ale w porównaniu do degustowanego wczoraj Hel & Verdoemenis z De Molen na pewno trochę słabszy.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010