Dapper American IPA
Dapper American IPA
Dapper American IPA
% alk. 6.5
IBU 50
brak koduaddbarcode

Debiutanckie piwo z kontraktowego browaru Dapper z Sieradza, które zostało uwarzone w browarze Zodiak z miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia, blisko Kłodawy. Browar ten zaczął warzyć na początku roku 2015, założycielem i piwowarem jest Jerzy Szubiga - właściciel hurtowni z alkoholami z Sieradza, noszącej identyczną nazwę jak browar. Dapper to połączenie pasji i smaku! Chcemy się z Wami tym podzielić. Na zdrowie! Pierwszym piwem jest American IPA, piwo prawdopodobnie niefiltrowane, pasteryzowane.

Na kontretykiecie brak dokładnego składu: słody Jęczmienne i Pszeniczne, chmiele aromatyczne i goryczkowe, drożdże piwowarskie.
Prawdopodobnie do uwarzenia piwa użyto amerykańskich chmieli: Centennial, Chinook, Cascade.
Co ciekawe, na drugiej serii etykiet pojawiła się dedykacja dla I. R, podobno są to inicjały osoby, dzięki której marzenia i plany stały się rzeczywistością.
Sugerowana temperatura spożywania piwa to przedział 7-8°C.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-14 09:12:20

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 8
Goście 5,83 / ilość: 6
średnia6,21 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar
2015-06-28 23:27:22
Kolor złoty, lekko zamglony z widocznymi drobinkami (chmielu lub drożdży, choć bliżej prawdy jest wersja nr 2). Piana jasna szybko opadła, zostawiając spora ilość osadu na szkle i małą warstwę na powierzchni. Aromat średni ? słodów i chmieli ? cytrusowo-owocowo-żywiczny, w tej właśnie kolejności. W smaku podobnie ? słodycz (od słodów) prześciga się ze średnim nachmieleniem w nucie owoców. Alkohol jest ukryty, wysycenie pomiędzy średnim a wysokim.
Pijalność spora, piwo jest solidne ale nie powala. Razi tylko prostacka etykieta.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 5 )
awatar
Bartekwts
starstarstarstarstar
2015-04-09 14:09:23
Dobry start. Klasyczna AIPA z wyraźnymi cytrusami i przyjemną goryczka. Nie przekonuje mnie stylistyka, bo Birbant i Wąsosz mają bardzo podobną stylistykę na etykietach. Wiadomo moda na wąsy trwa w najlepsze, ale warto wyróżnić się na półce sklepowej.
Minus za brak ekstraktu. Uważajcie Panowie, bo posypią się kary.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-03-20 23:25:15
Barwa delikatnie ciemniejszego bursztynu, umiarkowanie zmętniona.Piana biała, centymetr wysokości po przelaniu do szklanki.Złożona z średnich i drobnych pęcherzy.Już po minucie na środku powstały pierwsze przetarcia.Do końca degustacji trzyma się mocno podarta warstewka z trochę grubszym pierścieniem.Piana zostawia śladowe, nietrwałe i nierówne firanki na ściankach.Aromat średnio-wyrazisty, karmel z solidną słodyczą i słodami.Następnie również słodkie owoce tropikalne i minimalna woń żywiczna.W smaku ponownie dominuje dosadna słodycz.Podstawa słodowa z karmelem przechodzącym w bardzo subtelne akcenty słodkich, mocno dojrzałych owoców tropikalnych.Gdzieś przy końcu ukazują się podobnie jak w aromacie akcenty żywicy.Goryczka o średnim natężeniu szybko przełamuje wyraźną słodycz.Dość szybko zanika, po przełknięciu w ustach bardziej czuć słodki posmak.Nasycenie średnio-niskie, bez zarzutu.Przeciętne, słodkie i bez niczego nadzwyczajnego.American IPA z 50 IBU, do tego taka sobie skromna i nudna oprawa.Biel i złoty wąs na czarnym tle, Wąsosz? Kontra jeszcze bardziej razi, brak pełnego składu, nie mam pojęcia na jakich chmielach uwarzono piwo, nawet nie podano ekstraktu... Samo piwo nie było tragiczne, aczkolwiek zbyt słodkie i mało goryczkowe, chwilami zastanawiałem się czy to faktycznie American IPA a nie English IPA.Goryczka faktycznie niska, powiedziałbym nawet, że niższa niż 50 IBU.Mam nadzieję, że kolejne warki/piwa z tego browaru będą zdecydowanie lepsze.Ponoc niedługo zadebiutuje CDA, chętnie bym go spróbował.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.