DAB Maibock
DAB Maibock
DAB Maibock
% alk. 7.0
brak koduaddbarcode

Niemieckie, sezonowe piwo warzone w stylu koźlak wiosenny (majowy) przez Actien Brauerei w Dortmundzie. Charakteryzuje się ciemnozłotym kolorem i wysoką, biała pianką. Piwo jest w pełni klarowne o średnim nasyceniu. Smak składa się ze zrównoważonej chmielowej goryczki i słodowości wzbogaconej akcentami korzennymi.
Dodał: krzysiek.w17 - 2014-04-04 19:33:50

oceny Oceny

Użytkownicy 5,73 / ilość: 11
Goście 5,67 / ilość: 3
średnia5,71 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2017-06-27 20:13:57
Uczciwy średniak, o dziwo pachnie nawet mocno chmielem, ale lepiej sięgnąć po coś z mniejszego niemieckiego browaru np. Kulmbachera
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2015-11-18 02:52:40
Barwa przywołująca skojarzenia z klasycznym pilsem zza Odry. Wysoka i trwała piana, duże wysycenie. Ogólnie piwo bardziej przypomina strong lagera niż koźlaka, ale może tak ma być w tym stylu. Pije się je przyjemnie. I to tyle, to pokrótce mogę na dziś napisać.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-08-22 00:55:36
Barwa: Jasno-złota, idealnie klarowna.

Piana: Drobna i gęsta w kolorze śnieżno-białym. Uformowana z drobnych pęcherzyków, które szybko przeradzają się w nierównomierne i grubsze. Jest wysoka tuż po nalaniu na ponad trzy centymetry. Stopniowo opada, poprzez zwiększenie się pęcherzyków. Stabilizuje się na dłużej w postaci centymetrowej, równej i drobnej pierzynki. Do końca zostaje obwódka i minimalne smugi na środku.Podczas opadania piany na ściankach zostały grube, rozległe obręcze, które ładnie przyozdabiają szkło i są trwałe. Z czasem zamieniają się w bardzo ładną, niesystematyczną mozajkę.

Aromat: Dość intensywny, kojarzący się ze zwykłym strong lagerem. Słodowy, z lekkimi nutami karmelowymi i solidną porcją słodyczy, która przechodzi w alkohol. Po rozgrzaniu aromat jest jeszcze bardziej mdły i mocno alkoholowy.

Smak: Wyrazisty, początkowo mocno słodowy, słodki a nawet chwilami mdły. Ponownie słodycz przechodzi w wyraźnie wyczuwalne akcenty alkoholowe, rozgrzewająco-piekące. Po przełknięciu czuć całkiem spore rozgrzewanie. Na końcu słodycz przełamuje nieznaczna i chwilowa, alkoholowa goryczka. Piwo jest ciężkie, nie należy do najłatwiej-pijalnych. Oprócz wymienionych już akordów, w smaku nie dzieje się zbyt wiele.

Nasycenie: Średnio-wysokie, o drobnych bąbelkach potęgujących pieczenie na języku.

Komentarz: Spodziewałem się tego typu piwa. Nie miałem zbyt wiele okazji aby próbować piwa z tego stylu, jednak wiedziałem z czego są znane. Jasna barwa i spory woltaż nie idą ze sobą w parze, takie jest moje zdanie. Szczerze mówiąc, gdybym dostał to piwo w ślepej próbie, stwierdziłbym, że jest to jakiś średniej klasy strong lager o woltażu 7,5-8%. Jasne, mocno słodkie, słodowe i mdlące. Potem mocno alkoholowe, piekąco-rozgrzewające. Goryczka śladowa o profilu alkoholowym. Piwo nie jest złe, na tym polega ten gatunek. Jeżeli chodzi o Koźlaki to zdecydowanie wybieram te tradycyjne. Na plus w tym piwie ładna, obfita i trwała piana + świetne koronkowanie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
krzysiek.w17
starstarstarstarstar
2014-04-08 23:10:27
Dobre piwo, choć jeżeli chodzi o wygląd i w mniejszym stopniu smak niewiele różni się od jasnego lagera, choć jest to pierwszy koźlak majowy jaki miałem okazję pić, więc nie mam porównania i być może tak właśnie ma być w przypadku tego gatunku. Pianka jest porządna, barwa klarowna, w smaku niewiele słodyczy, przeważa dość intensywna i charakterystyczna goryczka. Piwo nie jest szczególnie drogie, ok 4 zł za puszkę, za taką cenę warto się czasem napić.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.