zamknij Zostań patronem na patronite
ReCraft Czech Point
ReCraft Czech Point
ReCraft Czech Point
% alk. 4.8
Blg 12.0
brak koduaddbarcode


"Czech Point" – Bohemian Ale – Pils górnej fermentacji?
Spróbuj naszej wariacji na temat "Wielkiej Szychy". Czeski Ale, bogato chmielony szlachetnym, wybitnie aromatycznym Saazem oraz nowofalowym cytrusowo-korzennym Kazbekiem.
Dodał: Shinodin - 2015-08-12 08:15:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,38 / ilość: 16
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,38/10 / ilość: 16

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-11 08:19:00
Już sam zapach zabija, oczekiwałem Pilsa, ale mamy tu potężną owocowość, obłędny zapach chmielu, kwiatów, a nawet słodkich cytrusów i siana [sic!]
Wariacka piana i delikatny gushing, kolor bursztynowy.
Smak: mocno słodowy, treściwy, ale nie słodki, to piwo jest bardzo wytrawne, odrobinę słone i mocno przyprawowe, bardzo chmielowe i tę bogatą paletę smaków chmielu (zarówno posmak trawiasty, ziołowy, jak i lekko owocowy, cytrusowy czuć bardzo ? odrobinę jak w jakimś amerykańskim Ale), nawet ciut owocowe i karmelowe, ale czegoś brakuje, czuć wyraźny niedosyt po każdym łyku, bo zapowiada się dobrze, a kończy nagle. To piwo o najkrótszym smaku jakie piłem, a jednocześnie o przebogatym początku, który robi cholerną nadzieję na coś więcej.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2015-11-29 21:27:28
Piana w tym piwie jet genialna. Pils górnej fermentacji. Świetne nachmielone (według nowych reguł) piwko. Moje pierwsze spotkanie z piwem ze Śląskiego Browaru Rzemieślniczego Reden. Cena na poziomie 7 - 8 zł. Ja nabywam za 7,30 zł w specjalistycznym sklepie z piwami.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-09-13 00:12:30
Barwa: Mocno zmętnione i nieprzejrzyste, ciemne złoto.

Piana: Biała, bardzo obita, nalewanie piwa zajęło mi ponad pięć minut. Puszysta czapowata warstwa zajmowała ponad 2 / 3 miejsca w szklance. Początkowo miała strukturę drobno oraz średnio pęcherzykową. Dużym plusem jest fakt, iż pęcherzyki nie zamieniły się natychmiast w grube bąble. Piana nie była wymuszona, po prostu to piwo pieni się potężnie i to jest jego cecha. Dopiero po dłuższym czasie zaczęły ujawniać się grubsze bąble i niewielkie szczeliny. Po kilku minutach piana osiadła nierówno, zostawiając grube skrzepy przy jednej ze ścianek oraz nierówny, kilku-centymetrowy środek. Po czasie obniża się do stałej i trwałej, pół-centymetrowej kołderki. Warto zwrócić uwagę na piękne koronkowanie. Firany są bardzo rozłożyste, równe, niepoprzerywane i grube. Przez długi czas cieszą oczy zdobiąc ładnie ścianki.

Aromat: Średnio intensywny, połączenie słodowości z lekko-ostrymi i ziołowymi nutami pochodzącymi od chmieli. Jest też niewielka porcja karmelu, słodyczy i owoców, głównie brzoskwiń i moreli. Aromat jest przyjemny, jednak brakuje wyrazistości.

Smak: Bez zaskoczenia, nie jest specjalnie intensywny. Na pierwszy plan wychodzi gładkość i przyjemne odczucie osadzania się drobinek z osadu na języku, jest to spowodowane też specyficznym na syceniem. Podłoże słodowe o średnim natężeniu. W smaku mieszają się akcenty ostre - pikantne, ziołowe - chmielowe, słodkie, owocowe i karmelowe. Faktycznie jest to taki Pils górnej fermentacji. Przez to właśnie trochę w tym piwie się dzieje. Sam jest złożony, poszczególne akordy dobrze ze sobą współgrają tworząc spójną całość. Goryczka przyjemna, całkiem wyrazista jak na tego typu piwo. Jest lekko pikantna i ziołowa. Szybko zanika. W ustach zostaje ziołowo-słodkawy posmak.

Nasycenie: Średnio-wysokie, bardzo drobno-perliste. Jak najbardziej prawidłowe.

Komentarz: Kupione trochę z braku laku. Nie było zbyt wielu nowości w Składzie piwa, więc sięgnąłem po ciekawostkę z bardzo lubianego przeze mnie browaru. Udane piwo i trafiony pomysł. Wariacja na temat pilsa, górna fermentacja nadała ciekawych nut i przyjemnego, głębokiego smaku. Redena ze Świętochłowic cenię za ciekawe pomysły, znakomite etykiety i równy poziom. Nie było wielu piw, które mnie zachwyciły, ale raczej żadne srogo mnie nie zawiodło.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-08-16 21:30:08
Muszę zacząć od piany, bo zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Przy przelewaniu wybija się ładna i gęsta piana złożona ze średnich pęcherzyków, na powierzchni tworzy się bardzo delikatny kożuszek który utrzymuje się do końca degustacji. Piana niezwykle trwała, robi wrażenie, pozostawia liczne, regularne chmurki na szkle. W smaku intensywne, taki mocniej chmielony pils z lekko wyczuwalnymi cytrusami z Kazbeka. Godne polecenia piwo, lepsze od Wielkiej Szychy.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010