Czarny Kot Podchmielone Specjal Bitter
Czarny Kot Podchmielone Specjal Bitter
Czarny Kot Podchmielone Specjal Bitter
% alk. 4.5
IBU 45
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez browar Czarny Kot z Radomia. Dystrybutor - Dionizos Radom. Jest to jasne piwo w stylu Specjal Bitter, niefiltrowane i pasteryzowane. Idealnie zbalansowana goryczka uzyskana z zastosowania dwóch polskich odmian chmielu, długi czas leżakowania - wszystko to składa się na produkt dla wytrawnego smakosza.

Skład: woda; słód: Jęczmienny; chmiele: Lubelski, Marynka; drożdże.

Barwa złota, lekko zmętniona. Piana wysoka na centymetr po nalaniu, biała. Składa się z pęcherzy różnej wielkości, bardzo szybko się dziurawi. Po około minucie zostaje jedynie mocno porwany wianuszek z nieznacznymi pozostałościami piany na środku, pozostawia on lekkie i nietrwałe firanki na szkle. Aromat dosyć delikatny, zdominowany przez słód, występuje również lekka słodkość oraz nieczęsto spotykany w piwie aromat kukurydzy. W smaku bardzo podobnie, solidna porcja słodu, do tego gładki posmak kukurydzy i maślanych biszkoptów. Pod koniec ujawnia się delikatna słodycz, a następnie goryczka chmielowa o niezbyt dużym natężeniu. Wysycenie średnio-niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-02 11:37:58

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 4
Goście 6,33 / ilość: 3
średnia5,86 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-09-08 11:12:14
Ładna etykieta i ogólnie oprawa.Niestety po dowiedzeniu się o browarze jaki je uwarzył, miałem już wyobrażenie tego piwa.Piłem już dużo piw z Czarnego Kota, nie przypominam sobie aby którekolwiek z nich mi smakowało.Tutaj według opisu producenta można było się spodziewać solidnej goryczki.Barwa bez zarzutu.Piana słaba, błyskawicznie zniknęła.Aromat nijaki słód z kukurydzą!.W smaku znów słód, kukurydza i nuty maślane.Występował w nim lekki DMS.Goryczka bardzo słaba i krótka.Piwo o którym nie można powiedzieć za dużo dobrego.Etykieta zachęca, jednak nijak ma się do poziomu jaki prezentuje zawartość butelki...
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.




Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.