Czarny Kot Piktogram
Czarny Kot Piktogram
Czarny Kot Piktogram
% alk. 6.0
Blg 15.0
brak koduaddbarcode

Produkt browaru Czarny Kot z Radomia. Jako dystybutor podany Dionizos Radom. Według producenta jest to lekko filtrowana, pierwsza zakręcona IPA. Inspiracją do uwarzenia tego piwa był stary piktyjski przepis, w którym wykorzystywany był zamiast chmielu kwiat wrzosu. My poszliśmy dalej, dodaliśmy chmiel, tworząc ciekawe połączenie chmielowej plantacji z leśnym wrzosowiskiem. Piwo jasne pasteryzowane, górnej fermentacji.

Skład: woda; słody jęczmienne; chmiele: Magnum, Columbus; dodatki: kwiat wrzosu; drożdże: górnej fermentacji.
Butelka tradycyjnie owinięta, w ładny papier pełniący funkcję etykiety jak i kontretykiety.

Barwa ciemno-złota, idealnie klarowna. Piana w kolorze białym, po nalaniu wysoka na centymetr. Składa się z pęcherzy o rozmaitej wielkości, szybko dziurawi się od środka. Po chwili zostaje obwódka z wysepkami, w takim stanie trzyma się do końca. Zostawia delikatne i raczej nietrwałe ślady na szkle. Aromat nie jest zbytnio intensywny, słód z lekko mdlącą słodyczą i specyficznymi nutami ziołowymi, ciężkimi do scharakteryzowania. W smaku podobnie, wyraźna podbudowa słodowa, następnie słodycz. Po chwili ujawnia się ziołowy, lekko piekący posmak z delikatną i krótką goryczką o ziołowym profilu. Wysycenie średnio niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-01 10:31:34

oceny Oceny

Użytkownicy 5,55 / ilość: 11
Goście 6,43 / ilość: 7
średnia5,89 / ilość: 18

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Davaeorn
starstarstar
2016-02-18 19:14:38
Smakuje jak połączenie przeciętnego IPA z przeciętnym Saisonem. Można spróbować. Raz.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 4 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-09-08 11:16:24
Kolejna ładnie wyglądająca ciekawostka z Czarnego Kota.To piwo miało zadatki na ciekawego Gruita uwarzonego na wrzosie.Jednak browar wszystko popsuł, rozbawiła mnie niemiłosiernie ta notka w opisie - Inspiracją do uwarzenia tego piwa był stary piktyjski przepis, w którym wykorzystywany był zamiast chmielu kwiat wrzosu. My poszliśmy dalej, dodaliśmy chmiel.. Faktycznie poszli dalej, niebywałym wydarzeniem w skali krajowej a nawet światowej było dodanie chmielu do piwa.Piana bardzo słaba, opadła w mgnieniu oka.Aromat słaby, mdlący słód i jakieś ziołowe akcenty.W smaku słód, mocna słodycz z ziołami i lekka oraz krótka goryczka.I to miała być IPA... Wysycenie też zdecydowanie za niskie.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.