Czarnków Noteckie Niefiltrowane
Czarnków Noteckie Niefiltrowane
Czarnków Noteckie Niefiltrowane
% alk. 5.6
Blg 12.1
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Piwo Noteckie niefiltrowane nalane jest do butelki prosto z kadzi leżakowej, z pominięciem etapu filtrowania. W napoju pozostaje większa ilość drożdży i osadów pofermentacyjnych powodujących jego charakterystyczne zmętnienie. Jako, że nie eliminuje się tych czynników, które nadają piwu niepowtarzalny smak i aromat, otrzymany w ten sposób napój stanowi kwintesencję istoty piwa. Świeżość i wyjątkowo bogaty bukiet aromatów - tak smakować musiał złocisty trunek na początku jego historii, gdy nie znano jeszcze sposobów jego utrwalania i filtrowania.
Dodał: meno316 - 2014-09-02 11:51:40

oceny Oceny

Użytkownicy 6,4 / ilość: 15
Goście 6,4 / ilość: 5
średnia6,4 / ilość: 20

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2020-10-06 20:07:18
Poezja.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2017-02-27 22:31:53
Piana nie do końca biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, momentalnie dziurawiąca się po przelaniu piwa z butelki do szkła, o lacingu nie ma mowy. Barwa ciemniejsza słomkowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie zmętnione. W zapachu występują nuty przede wszystkim drożdżowe, drzewne akcenty, baza słodowa i karmelowe klimaty. W smaku słodkie karmelowe z subtelną nie zalegającą goryczką, drożdże nadal wyczuwalne na podniebieniu, brak większej kontry kwaskowej, wysycenie na dość niskim poziomie. Kapsel z krachlą, etykieta bardzo prosta, klasyczna, bez zbędnych dodatków, dobrze opisana. Warka 31.01.2017. Lekkie, orzeźwiające, niefiltrowane piwo od browaru Czarnków. Jak na mój gust trochę zbyt słodkie, a goryczka nie do końca przykrywa tą słodycz przez co pod koniec degustacji butelki 750 ml piwo staje się nieco mdłe. Dla mnie to taka typowa 6 i taką ocenę właśnie wystawię, bez zachwytu, ale i bez rozczarowania.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-06-21 16:30:10
Bardzo dobre, ale trzeba się upewnć, że się nalewa całą zawartość butelki = wyplukać resztką piwa sedyment z dna butelki. Wtedy ono jest wyśmienite. Ogólnie gęste jak na polskie piwa (można nawet stwierdzić po stosunku ekstraktu do alkoholu) no i ma chociaż jakiś zapach i smak. Nie jest bezpłciowe.
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar
2015-05-27 19:49:54
Przyjemne dobre piwo :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.