Czarna Owca Porter Noster
Czarna Owca Porter Noster
Czarna Owca Porter Noster
% alk. 9.0
Blg 22.5
IBU 50
5906874947203addbarcode
ulubione: 3

Uwarzone przez Browar Czarna Owca.
Porter Noster - piwo warzone w naszym browarze raz w roku i dojrzewające przez 7 miesięcy. Smak i aromat suszonych owoców oraz kawy przyjemnie łączy się z rozgrzewającą mocą naszego bałtyckiego porteru.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Najlepiej smakuje w temperaturze 15-18°C.
Dodał: Barcelonismo - 2018-03-21 13:02:48

oceny Oceny

Użytkownicy 8,8 / ilość: 5
Goście 9 / ilość: 2
średnia8,86 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2020-08-20 23:15:35
Dla mnie klasyk. Z akcentem na smak karmelowy i słodkość plus domieszka rodzynek. Słody palone w tle. Lekko chlebowy. Mimo gatunku lekkie w odbiorze. Szałowe.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-12-01 23:15:27
zapach wanilia, karmel, marcepan, bombonierka, szlachetny alkohol, wysycenie niskie, w smaku gęste, gładkie, aksamitne,słodkie, bardzo lekko oleiste, deserowe, suszone owoce, czekolada, karmel, obkleja podniebienie, alkohol niewyczuwalny, rozgrzewające w przełyku, kawy nie wyczuwam, gorycz niska, ogólnie dobre ale płaskie, jednowymiarowe, po ograniu wychodzi to że jest przesłodzone, cena 20.08.2019r
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-09-18 23:44:05
Piana beżowa, drobnoziarnista, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty przede wszystkim karmelowe, dalej kawowe oraz czekoladowe klimaty, w tle pewna doza paloności, suszone owoce i wanilia, po ogrzaniu ujawnia się subtelna alkoholowa woń. W smaku dominują suszone owoce naprzemiennie z karmelem, kawa i czekolada są naprawdę niewyraźne, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, lekkie grzanie w przełyku, zanika efekt paloności, mała treściwość, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta również w czarnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 08.09.2018. Leżakowane ponad rok, degustowane jakiś czas po dacie przydatności. Lekki zawód, liczyłem na ułożony i wielowymiarowy wyrób w tym stylu, a tutaj... mamy do czynienia z dość słodkim portretem bałtyckim o profilu karmelowym z dozą suszonych owoców, brakuje kawy, czekolady czy paloności a najbardziej głębi smaku, tego drugiego wymiaru lub aftertasteu. Na plus dobrze zamaskowany alkohol rozgrzewający przełyk, lecz to trochę mało... Niestety nie jestem w stanie dać więcej niż 6 z plusem, średnio udany leżak, nie odnoszę wrażenie, iż czas coś tutaj zmienił. Za słodko, zbyt wodniście... nie tego oczekuję od portera bałtyckiego.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-08-27 08:58:03
Jak dla mnie, twórcy tego trunku, stworzyli nowy wymiar portera bałtyckiego. Degustowałem wszystkie dostępne wersje tego produktu, przy czym najbardziej przypadła mi wersja Barrel Aged, leżakowana w beczce po bourbonie. Piwo gładkie i aksamitne, treściwe, zaskakujące bogactwem aromatu i smaku. Moim zdaniem twórcy wykroczyli poza prawidła stylu, nie łamiąc przy tym jednak jednak obligatoryjnych cech stylu.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.