Corsendonk Summum Roodbruin
Corsendonk Summum Roodbruin
Corsendonk Summum Roodbruin
% alk. 8.1
Blg 18.3
5411491004234addbarcode


Belgijskie piwo klasztorne w stylu Abbey Ale uwarzone dla sieci Lidl.
Dodał: berto - 2018-06-18 18:27:01

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 15
Goście 6,5 / ilość: 4
średnia 6,89/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
starstarstarstarstar

2018-04-14 08:26:45
Barwa ciemny rubin , piana pomiędzy beżowej a białej. W miarę trwała , lacing całkiem niezły. W aromacie czuć wiśniowe akcenty , winne. Całkiem przyjemne nuty. W smaku niska goryczka , wiśniowy posmak w sumie podobnie jak w aromacie. Nie czuć tych 8 % . Ogólnie to tak zwana nudna Belgia , solidnie choć bez szału.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-10-12 23:53:19
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ciekawy lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu wytrawne nuty winne, belgijskie przyprawy, czerwone owoce, wiśnie. W smaku kwaskowe z wyraźnym wiśniowym posmakiem, pewna doza wytrawności, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra słodowa, dobrze zamaskowany alkohol, przyprawowość, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny, tylko dla tego piwa, etykieta elegancka, klasyczna, dobrze wykończona graficznie. Warka 21.03.2020. Całkiem udany, wytrawny belg, bez alkoholowych dobrze ukrytych nut. Wiśniowy przyjemny dla podniebienia kwasek nadaje charakteru. Niby szału nie ma, ale do powolnego sączenia nadaje się bardzo dobrze. Pod koniec degustacji staje się nieco cierpki...moja ocena to 7 choć z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2017-08-27 21:26:52
Piwo o pięknej ciemnej brunatno - rubinowej barwie. Przejrzyste. Tworzy gęstą pianę, która w czasie picia oblepia szkło, jednak dość szybko opada do cienkiej warstwy. Aromat lekko wyczuwalny - jakby owocowy, wiśniowy. W smaku lekko wytrawne, ciut kwaskowe, czuć drożdże, nuty wiśni, lekką chlebowość i akcenty przypraw korzennych. Mimo wysokiego woltażu smaku alkoholu nie czuć, jednak rozgrzewa gębę i przez to czuć, że jest to mocne, dość ciężkie piwo.
Warka z oznaczeniem 21/03/20 H 09:31. Kupione w Lidlu za 4,99 zł w butelce 0,33l.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 9 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-06-17 22:47:29
Niezbyt intensywny aromat. Odrobina skórki od chleba, karmelu i ogólnie rzecz biorąc słodowości wymieszanej z belgijskimi nutkami fenolowymi. Jest goździk i owocowośc, może nawet nieco banan? Aromat w pewnym stopniu przywodzi mi na myśl dunkel-weizena a nie o to chodzi w dubblu... W szkle na szczęscie jest trochę lepiej. Owocowość teraz to głównie wiśnie, suszone śliwki, rodzynki. Całkiem przyjemny aromat.

Piwo o ciemnobursztynowej, wręcz rubinowej barwie. Klarowne, z obfitą gęsta pianą co w przypadku piw belgijskich nie powinno dziwić. Ta jednak zbudowana dość nieładnie - w głównej mierze z dużych bąbelków. Kolor piany to jasny beż. Opada powoli, piwo caly czas pracuje w szkle i na pewno jest wysoko nasycone.

Smak zaskakujący. Mocno wiśniowe, winne. RB podaje to piwo jako dubbel a tymczasem bliżej mu chyba do flandersa. Wiśniowe, winne, bardzo wytrawne, wręcz pustawe. Wysoko nasycone dwutlenkiem węgla. Kwaskowate. Goryczka niska. Alkohol wyczuwalny zarówno w smaku przy przełykaniu jak i w postaci ogrzewającego uczucia w przełyku tuż po. Po kilku łykach wysycenie bardzo drażni i męczy. Czuć wyraźne szampańskie musowanie na języku przy każdym najmniejszym łyku, a po dluzszej chwili czlowiek ma zapchany żołądek.

No na pewno nie jest to najgorsze z piw które można dostać w Lidlu. Na tle pozostałych wyróżnia się, ale samo w sobie jest słabe bądź co bądź.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010