Coisbo Astoria Black
Coisbo Astoria Black
Coisbo Astoria Black

Piwo uwarzone przez duński browar kontraktowy Coisbo Beer, w Ørbæk Bryggeri, z miasta Ørbæk. Jest to indywidualna, rzemieślnicza inicjatywa piwowara domowego Andersa Coisbo, który w 2007 roku uwarzył swoją pierwszą warkę piwa. Aktualnie warzy On ponad 10 gatunków piwa w zaprzyjaźnionych duńskich browarach, piwa te można zakupić praktycznie na całym świecie. Coisbo to połączenie pasji, stylu, tradycyjnego rzemiosła i dobrego smaku. Warzenie dla Andersa Coisbo jest zmysłowym doświadczeniem, w którym starania wynagradzane są znakomitym piwem. Astoria Black to Imperial Stout, po którym można spodziewać się bardzo wiele w kwestii smaku i aromatu, angielska lukrecja, kawa i gorzka czekolada mieszają się z pikantną nutą jałowca, solonymi orzeszkami włoskimi, chili i lubczykiem.

Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże, przyprawy
Piwo to należy do stałej oferty browaru.
Dostępne w butelkach o pojemności 330 ml.
Dodał: stacher93 - 2015-02-10 13:39:31

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 2
Goście 9 / ilość: 1
średnia8,33 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-02-04 11:18:14
Barwa bardzo ciemnego brązu, prawie czarna, nieprzejrzysta z nielicznymi przebłyskami w kolorze coli.Piana jasno-brunatna, zbudowana z średnich i drobnych pęcherzy.Wysoka na ponad dwa centymetry po przelaniu do szkła.Do samego końca pokrywa szczelnie taflę piwa, jako niska, nieprzerwana kołderka.Zdobi ładnie szkło, pozostawiając w miarę równe, grube i średnio-trwałe firanki.Aromat całkiem wyraźny, gorzka czekolada, paloność, trochę suszonych owoców i na końcu delikatna kawa.Pojawia się też subtelny alkoholowy finisz.W smaku treściwe i dobrze zbalansowane.Na pierwszy plan wychodzi baza palonego słodu, następnie wyraźny posmak gorzkiej, ciemnej czekolady.Potem pojawia się lekka kawa i kawowa, wyraźna, nieprzesadzona goryczka.Alkohol gdzieś w tle, nie przeszkadza i przyjemnie rozgrzewa.Przyjemne, solidne piwo, moim zdaniem tak powinien smakować RIS.Zbyt wysoki woltaż nie jest dobry dla tego typu piw, ponieważ alkohol często dominuje w smaku i aromacie.Nie jestem znawcą ani wielkim fanem Imperial Stoutów, ale ten mi smakował.Jeden z lepszych jakie piłem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.