Clock Twist 14° American Red IPA
Clock Twist 14° American Red IPA
Clock Twist 14° American Red IPA
% alk. 6.2
Blg 14.0
IBU 60
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez czeski browar rzemieślniczy Clock, z miasta Potštejn. Otwarcie tego browaru miało miejsce 4 lipca 2014 roku. W browarze Clock warzone są piwa craftowe, wszystkie z nich lane są do stylowych, dużych butelek o pojemności 750 ml. Twist to niefiltrowane i niepasteryzowane piwo w stylu American Red IPA. Czerwonawy kolor, i przyzwoita piana. Orzeźwiający aromat cytrusów i owoców tropikalnych. Średnio-pełna słodowość. Główną rolą odgrywają amerykańskie chmiele Citra i Centennial, używane zarówno podczas gotowania brzeczki jak i chmieleniu na zimno. Wysoki poziom goryczki, dobrze zrównoważony z wyraźnymi nutami chmielu. Skład bez konkretów: woda, słód, chmiel.

Barwa miedziana, zmętniona wyraźnie. Piana biała, wysoka na około dwa centymetry po nalaniu. Uformowana z różnej wielkości pęcherzy. Opadła do nieprzerwanej warstwy, oraz obwódki. Pozostawiała grube, równe i całkiem trwałe ślady na ściankach. Zapach wyraźny, słód ze słodkimi owocami tropikalnymi i odrobiną karmelu. W aromacie wszystko dobrze ze sobą współgra, ma on raczej słodki profil. W smaku dość słodkie,z mocno wyczuwalnym karmelem, słodem oraz lekkimi akcentami owoców tropikalnych. Goryczka na średnim poziomie, niezbyt długo się utrzymuje. Jest trochę przygaszona przez słodko-karmelowy smak piwa. Nasycenie średnio-niskie, pasujące do gatunku.
Dodał: Stacher93 - 2014-11-17 12:18:35

oceny Oceny

Użytkownicy 7,25 / ilość: 4
Goście 9,5 / ilość: 6
średnia8,6 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-11-16 19:44:17
Kupiłem z ciekawości, w częstochowskim składzie piwa były dostępne cztery pozycje z tego browaru, wszystkie w cenie 14 zł za butelkę.Stwierdziłem, iż coś z Clocka trzeba wypić i postawiłem na najciekawszy jak dla mnie gatunek.Trzeba przyznać, że butelka prezentuje się bardzo okazale, cena nie jest wysoka jak na pojemności 0,75l.Barwa miedziana, mocno mętna, praktycznie nieprzejrzysta.Piana biała, około dwycentymetrowa, składa się z mieszanych pęcherzy.Szybko zredukowała się do około centymetrowej warstwy, która nie była dziurawa.Piana zostawiała przyzwoite, równe i trwałe firanki na szkle.Aromat bez zarzutu, intensywny.Połączenie słodu z karmelem oraz słodyczą owoców tropikalnych.Bardzo podobnie sprawa wyglądała w smaku, również na pierwszy plan wysuwała się słodowo-karmelowa baza, następnie czuć było przyjemny słodki posmak, kojarzący się z dojrzałymi owocami tropikalnymi.Goryczka umiarkowanie silna, niezbyt długo utrzymująca się.Nasycenie na poziomie średnio-niskiem, prawidłowe dla tego gatunku.Dzień wcześniej piłem bardzo podobne piwo, Wrężel AIPA.Znów nie przypadł mi do gustu zbyt nachalny karmelowy posmak i aromat.Zabija to trochę całą przyjemność z odbioru tego gatunku.Piwo jest bardziej słodkie, deserowe, niż gorzkie i amerykańskie.Szkoda, że w ostatnim czasie dużo browarów idzie w tą stronę.Dla mnie karmel i AIPA to dwa różne, niepasujące do siebie tematy.Piwo przyzwoite, może trochę mniej wyraziste niż wspomniana AIPA z Wrężela.Warto było kupić, jeżeli pojawi się coś ponownie z tego browaru to z pewnością spróbuje.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.