Cieszyn Zdrój Zamkowy
Cieszyn Zdrój Zamkowy
Cieszyn Zdrój Zamkowy
% alk. 4.5
Blg 11.0
5905279156708addbarcode

Piwo jasne, pasteryzowane. Składniki: woda, słód jęczmienny (pilzneński, karmelowy), chmiel, ekstrakt z chmielu, drożdże. Mętność i osad są naturalnymi cechami produktu.
Dodał: mateokrk_ - 2017-08-28 10:10:56

oceny Oceny

Użytkownicy 5,4 / ilość: 10
Goście 5,33 / ilość: 3
średnia 5,38/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piwolog
moderatorstarstarstarstarstar

2018-04-30 22:22:59
Aromat i smak zdominowany przez dms. Chyba robia je z kapusty. Bleeeeeeee
oceny Oceny użytkownika:
1 ( smak: 1, zapach: 1, wygląd: 3 )
awatar
piwolog
moderatorstarstarstarstarstar
2018-04-30 22:27:49
P.s. piłem ciepłe ale ochłodzenie nic by tu chyba nie zmieniło.
oceny Oceny użytkownika:
1 ( smak: 1, zapach: 1, wygląd: 3 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-10-03 21:11:04
Aromat eurolagera. Co tu dużo mówić - słód, ziarno, trochę mokry karton.

Piwo o klarownej głębokiej złotej barwie i obfitej, białej pianie choć niezbyt ładnej pianie która opada w szybkim tempie. Początkowo zbudowana ze średniej i dużej wielkości bąbelków. Z czasem pozostaje kożuszek ze średniej wielkości oczek, który jednak niezbyt ochoczo zdobi szkło.

Smak - znów trąci euro-lagerem. Wytrawnie, lekko kwaskowato z wyczuwalnymi chlebowymi akcentami słodowymi. Do tego trochę takiej opiekanej, przypieczonej skórki od chleba która obstawiam że wzięła się ze słodu karmelowego. Goryczka jest, niska, ale wyczuwalna.

Dziwi mnie to piwo, bo Cieszyn ma w swoim portfolio Lagera, który nomen omen jest bardzo dobrym i stylowym piwem z podwyższoną goryczką i lekkim aromatem chmielowym. Tutaj, mamy jednak już do czynienia z nudnym i sztampowym lagerem.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-09-22 22:36:38
Zapach : słodowy i subtelnie przebija się taki landrynkowy aromat , chociaż słód nie jest męczący czy nachalny jak czasem bywa w przypadku np. Staropolskiego browaru , a jest tutaj taki dość przyjemny

Smak : napewno przyjemnie się pije , typowy lager , goryczka taka trochę oszukana jak na moje bo się pojawia na kilka sekund , jest słodowość.

Taki poziom wyżej od koncernów czy piw typu perła , namysłów itp. ok propozycja ale smakoszy nie powali i mnie właśnie nie powala , takie typowe średnie piwo do grilla czy coś żeby się nie zastanawiam a lekką ręką wypić piwo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-08-06 15:11:37
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ładna ciemniejsza bursztynowa, przejrzyste i klarowne, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu aromaty słodowe i zbożowe, dalej nuty drożdżowe i akcenty drzewne, pojawia się też nieco karmelu i landrynki. W smaku landrynka wyczuwalna już wyraźniej, lekki alkoholowy posmak, generalnie dużo słodowości i ciut karmelu, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, drzewne klimaty dominują na podniebieniu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Zamkowego, etykieta podobna do większości ich wyrobów, graficznie bez szaleństw, w miarę dobrze opisana. Warka 10.12.2017. Średniej jakości piwo jasne pełne z wyraźnymi wadliwymi posmakami w postaci landrynki. Nic specjalnego, można wypić raz i bardzo szybko zapomnieć, jeden z większych średniaków od browaru Zamkowego, który czasami ma przebłyski. Zdrój Zamkowy jednak do tych przebłysków nie należy, dla średniego piwa średnia ocena jaką jest 5.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010