Cieszyn & Piwowarownia Angielski Lord
Cieszyn & Piwowarownia Angielski Lord
Cieszyn & Piwowarownia Angielski Lord
% alk. 10.0
Blg 25.0
5907612240198addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone w kooperacji przez Zamkowy Browar Cieszyn i Browar Piwowarownia.
Gratulacje, właśnie trzymasz w rękach niezwykłe piwo. Angielski Lord to trunek wymagający uwagi i spokojnej degustacji. Sięgaj po niego tylko wtedy, gdy masz wystarczjącą ilość wolnego czasu, który możesz mu poświęcić. Angielski Lord owocem współpracy dwóch browarów - Piwowarowni i Cieszyna. Wywodzi się z jednego z najpotężniejszych stylów piwnych - Barley Wine. To kwintesencja sztuki piwowarskie, mocno słodowe, intensywnie aromatyczne i wielce złożone piwo. Rozsiądź się zatem wygodnie i odkrywaj w spokoju jego wielowymiarowy charakter, który ewoluuje z każdym kolejnym łykiem.
Piwo ciemne, pasteryzowane.
Skład: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, jasny, karmelowy), chmiel (East Kent Golding, Warrior), drożdże.
Polecana temperatura serwowania to 8-10°C.
Dodał: Barcelonismo - 2019-09-12 09:46:58

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 15
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,33/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2020-01-05 20:03:41
Aromat adekwatnie do stylu sporo karmelu, suszonych owoców i pieczonego chleba. W smaku pełne, dość słodki ale na granicy przyzwoitości. Przyjemny finisz pieczonego ciemnego ciasta ale i nuty jabłkowe można wyczuć.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2019-12-28 21:37:35
Warka do 29.08.29
Brunatne z pięknymi rubinowymi refleksami pod światło. W aromacie susz owocowy, trochę ciemnego chleba i nuta karmelu. W smaku gładkie, pełne w smaku, jednak nie ulepkowe, suszone owoce z wyraźnym daktylem, plus posmak kojarzący mi się mocno z domowym piernikiem. Alkohol nie nachalny, szlachetny, na finiszu grzeje w gardło. Smakowało mi.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-12-21 23:09:46
W aromacie klasyka dla English Barley Wine. Wyraźna dominacja słodowości, karmelu. Praktycznie brak odznak chmielowych za wyjątkiem delikatnie wyczuwalnej, ziemistej, tytoniowej nuty charakterystyznej dla odmian chmielu UK. Poza tym troszkę rodzynek. Poza tym troszkę melasy, miodu.

Pełne, słodkie, ale nie przesadnie gęste i ulepkowate. Czuć zaś że mamy do czynienia z piwem mocnym. Nisko nasycone, gładkie, wyraźnie słodowe. Czuć karmel, pumpernikiel, z kolei finish jest wyraźniej owocowy - śliwka, rodzynki, wiśnie, a może nawet i estrowe nuty jabłkowe. Goryczka - niska. Brakuje troszkę kontry choć piwo nie jest przesadnie słodkie.

Udane piwo. Słodowość bierzę górę w znaczny sposób, i choć parametry mogły by wskazywać na bardzo pełne i słodkie piwo, to aż tak słodko i treściwie nie jest. Wszystko jest zbalansowane - nuty słodowe, karmelowe, chmielowe i owocowe w ładny sposób się równoważą. Alkohol perfekcyjnie ukryty. Jeśli ktoś chce leżakować to piwo to mam wrażenie że okres krótszy jak 2-3 lata niewiele tutaj zmieni. To piwo ma teraz swój prime, i za rok podejrzewam że różnica będzie niewielka. Ale za 2-3 lata może być ciekawie.
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2019-12-08 15:03:56
Barwa ciemno bursztynowa, piana niewielka, właściwa dla stylu. W smaku typowy barley wine, nie ma nic do czego można by mieć uwagi ani do nic, co może zaskoczyć. Pełne, w ustach dobrze ukryty alkohol, choć oczywiście rozgrzewa. Gładki, jak na barley wine nie jest super oleisty.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010