zamknij Zostań patronem na patronite
Cieszyńskie West Coast IPA
Cieszyńskie West Coast IPA
Cieszyńskie West Coast IPA
% alk. 5.8
Blg 13.0
5905279156302addbarcode
ulubione: 16


Cieszyńskie West Coast IPA to rezultat konkursu piw pracowniczych. Pierwszy raz w historii Browar Zamkowy Cieszyn dał możliwość uwarzenia piwa na podstawie oryginalnej receptury Zwycięzcy - Kamila Morawskiego.

Piwo charakteryzuje się mocnym, cytrusowym aromatem pochodzącym z nowofalowych odmian chmielu. Słodki zapach łączy się z wyraźną goryczką i wytrawnością w smaku.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Wiedeński, Carapils; słód pszeniczny: Carawheat; chmiele: Galaxy, Mosaic, Chinook; drożdże: US-05.
Piwo jasne, pasteryzowane, górnej fermentacji.
Mętność i osad są naturalnymi cechami produktu.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: prodwin - 2016-01-14 09:13:27

oceny Oceny

Użytkownicy 7,54 / ilość: 105
Goście 8,39 / ilość: 105
średnia 7,97/10 / ilość: 210

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2018-05-26 22:22:59
Intensywny zapach cytrusowo-biszkoptowy. Smak typowy dla stylu. Piana - puszysta, wysoka czapa, która utrzymała się w szklance od początku do końca czyli do wypicia trunku. Pierwszy raz widziałem tak trwałą pianę. Doskonałe.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Kuniszewsky
starstarstarstarstar

2018-03-08 19:13:30
To jedno z piw dla tych osób, które stanowią pośrednie ogniwo między konsumentem koncernowego piwa, a sympatykiem piw rzemieślniczych.

Co do wyglądu, raczej bez zastrzeżeń - barwa prawidłowa, delikatne zmętnienie, piana pozostawia fajny lacing, ale nie utrzymuje się dość długo.
Smak i zapach zostały bardzo zneutralizowane.
Ten West Coast nie sprawi, że kubki smakowe czy nos wam eksplodują z powodu nadmiaru wrażeń - ale w kontekście właśnie początkującego beer-geeka ta ostrożność może okazać się zaletą.

Portal wylicza średnią tak, a nie inaczej - więc wychodzi 6, ale chętnie dałbym temu piwu 7. Za wygląd nie mogę podciągnąć właśnie przez tą pianę. Smak - bez wad, nuty charakterystyczne dla stylu się pokazują, ale odnosi się wrażenie wodnistości. W zapachu ubogo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-12-23 22:28:46
Piwo bardzo mi pasuje. Jest idealnym wyborem na początki smakowania piw z amerykańskimi chmielami. Piwo o słodkim zapachu, barwa herbaciana. Goryczkowe ale nie z przesada. Idealne raczej na ciepłe dni dobrze gasi pragnienie.
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-19 10:27:55
Oko: kolor miodowo-bursztynowy. Piana gęsta, wysoka, drobna, bardzo ładna.
Nos: z butelki dominacja słodkich owoców cytrusowych plus lekkie nuty żywiczne. Ze szkła bardziej słodowy plus ww. nuty chmielowe-
Smak: trochę wodniste, ale są dobrze wyczuwalne i zbalansowane: podstawa słodowa i chmiele. Jest odpowiednia goryczka, a finisz typu gorzki grejpfrut.
Ogólnie dobre piwo w stylu, nieco wytrawne z dobrze zaznaczona goryczką. Pozytywne zaskoczenie.
Druga warka (do 17.01.2016) bardziej wytrawna, słody tylko w pierwszym łyku dochodzą do głosu. Jest cytrusowo, owocowo i żywica sosnowa. Chmielowa goryczka dobra, w stylu gorzkiego grejpfruta i leśnego, ale nie łodygowego, nie zalega.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010