Cieszyńskie West Coast IPA
Cieszyńskie West Coast IPA
Cieszyńskie West Coast IPA
% alk. 5.8
Blg 13.0
5905279156302addbarcode
ulubione: 25

Cieszyńskie West Coast IPA to rezultat konkursu piw pracowniczych. Pierwszy raz w historii Browar Zamkowy Cieszyn dał możliwość uwarzenia piwa na podstawie oryginalnej receptury Zwycięzcy - Kamila Morawskiego.

Piwo charakteryzuje się mocnym, cytrusowym aromatem pochodzącym z nowofalowych odmian chmielu. Słodki zapach łączy się z wyraźną goryczką i wytrawnością w smaku.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Wiedeński, Carapils; słód pszeniczny: Carawheat; chmiele: Galaxy, Mosaic, Chinook; drożdże: US-05.
Piwo jasne, pasteryzowane, górnej fermentacji.
Mętność i osad są naturalnymi cechami produktu.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: prodwin - 2016-01-14 09:13:27

oceny Oceny

Użytkownicy 7,38 / ilość: 221
Goście 7,78 / ilość: 87
średnia7,49 / ilość: 308

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2023-08-24 22:34:39
Butelka: kolejna piękna etykieta z (już byłego) Browaru Zamkowego Cieszyn, tym razem w błękitno-białej kolorystyce. Na froncie wizerunek żaglowca, a po lewej stronie dość wyczerpujący opis piwa. Duży plus za szczegółowe informacje o goryczce, ekstrakcie i barwie. Kapsel czarny z logiem Browaru Zamkowego Cieszyn.
Aromat: w butelce mocno słodowy, ale też goryczkowy, lekko owocowy, ale trudno wyczuć, co dokładnie. W szkle cytrusy, ale takie zielone, limetka, niedojrzała cytryna, jest ziołowo i świeżo.
Kolor: bursztynowy, jasnomiedziany. Piwo jest lekko zmętnione.
Piana: ładna, wysoka, drobnopęcherzykowa, trwała, opada wolno. Lacing bardzo obfity, zostaje całymi płatami.
Smak: bardzo głęboko goryczkowy, jeżeli można to tak określić. W dalszym ciągu piana się utrzymuje, więc na języku jest też trochę takiej pszenicznej miękkości, drożdżowości. Piwo na języku jest mocno i gęstosłodowe, zbite, treściwe. Goryczka i aromaty idą w takim kierunku ziołowo-żywicznym, ale też mam delikatnie wrażenie, że jest to przeciągnięte. Piwo ma też trochę takiej chlebowości, lub herbatnikowości i jest to dobra kontra dla tej mocarnej goryczki, która nie ustępuje. Finisz długi, ziołowy, cierpki, albedowy, jednak trochę za mocny jak na mój gust. Wysycenie średnioniskie. W sumie ciekawe, że piwo jest całkiem pijalne, a przy tym mocno degustacyjne.
Ogólna ocena: bardzo solidna propozycja. Ta zbyt mocarna goryczka nie przysłoni mi ogólnych plusów tego piwa. Jest bardzo dobrze.
Kupione: 23.08.2023, Auchan, cena: 8.48zł, data ważności: 01.03.2024.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Mateusz_
starstarstar
2023-04-24 02:48:33
Chyba najlepsze piwo w moim życiu, bardzo albedowa goryczka, solidna dawka słodyczy jako weto do goryczki która jest na 1 planie.
awatar
Elænis
starstarstarstarstar
2023-03-17 11:56:26
- Szyjka: jest soczyście - cytrusowo-słodowo, do tego jakaś nuta trawiasta, prawie jak trawa cytrynowa; ciut białych owoców

- Piana: drobno- i średnio-pęcherzykowa, na cztery palce, kremowa, zwarta, trwała; bardzo obfity lacing

- Barwa: lekko miedziany bursztyn; delikatnie opalizuje

- Aromat: jak w szyjce

- Nasycenie: niskie

- Ciało: 65/35 pełnia/wytrawność

- Smak: fest albedowa goryczka od pierwszego łyku; solidna podbudowa słodowa - jest lekka słodycz (owocowo-herbatnikowa) jako kontra dla goryczki (która jednak gra pierwsze skrzypce); nieco tak herbaciano taniczne

Ocena: 8/10

Niezwykle przyjemna, dobrze zbalansowana warka. Co dla mnie ważne - brak tutaj tych takich 'kwaśnych kwiatów', które można spotkać w ipkach konkurencji.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2023-03-09 12:15:05
Warka do I.2024 kupione w Lidlu cena 7.99. Bardzo ale to bardzo udana warka, pełnia, gorycz, aromat. Jestem zaskoczony, spodziewałem się wprawdzie dobrego piwa, a otrzymalem rewelacyjnego klasycznego West Coasta.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.