Cieszyńskie Sezonowe
Cieszyńskie Sezonowe
Cieszyńskie Sezonowe
% alk. 5.9
Blg 13.6
brak koduaddbarcode
ulubione: 6

Letnia propozycja z Browaru Zamkowego w Cieszynie, który istnieje odroku 1846. W roku 2015 doszło do zmiany nazwy browaru z Brackiego Browaru Zamkowego na Browar Zamkowy Cieszyn, zmieniła się również dyrekcja browaru i rodzaj warzonych piw. Browar Zamkowy ma funkcjonować jako niezależna spółka, obok od lat warzonych tam piw m.in. Brackiego i Portera Żywieckiego, będą warzone przeróżne piwne specjalności. Piwa cieszyńskie to starannie dobrane składniki i pasja warzenia piwa. Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane i niefiltrowane, z intensywną cytrusową nutą. Wraz z nadejściem lata proponujemy Sezon z Cieszynem. Wyraźnie cytrusowe piwo w złocistym kolorze z delikatną nutą korzenną i subtelną goryczką. W smaku owocowe i orzeźwiające, co zawdzięczamy dodatkowi skórki pomarańczy i specjalnie dobranym drożdżom piwowarskim. Serwować piwo o temperaturze 10-12°C. Skład: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny, chmiel, skórka pomarańczy. Mętność i osad są naturalnymi cechami produktu. Premiera piwa odbyła się 18 lipca 2015 roku.
Dodał: Shinodin - 2015-09-18 21:02:55

oceny Oceny

Użytkownicy 6,55 / ilość: 38
Goście 6,95 / ilość: 21
średnia6,69 / ilość: 59

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2017-03-11 05:33:21
Przypuszczałem, że to to samo piwo co Saison Żywca. Nie, to nie te same piwa. Sezonowe Cieszyńskie choć kolorystycznie podobne (ale ciemniejsze i bardziej mętne) pachnie zupełnie inaczej, chmielowo-trawiasto, pieprzowo i zielem angielskim, tylko lekko owocowo. W smaku jest niby podobne, ale Cieszyńskie jest bardziej słodkie, cytrusowe i pełne, tu już czuć skórkę pomarańczową. Ma swoje braki i trochę nie w stylu (formalnie nie napisali, że to saison) ale jest bardzo dobre, lepsze od tego Żywieckiego , przy czym to piwo ciężkie nawet lekko mdłe, nie do gaszenia pragnienia
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2017-01-15 18:40:05
Piana grubo-pęcherzykowa - biała. Szybko zanika. Zerowy Lacing. Jest orzeźwiające jak na ten styl. Nuty cytrusowe bardzo wyraźne w smaku nieco mniej w zapachu. Moim zdaniem za dużo tej skórki... Bardziej mi podszedł Żywiec Saison. Także nic więcej do dodania nie mam. Pozdrawiam!
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
GENzo
starstarstarstarstar
2016-10-18 21:16:51
Te piwo przypomina jakiegoś taniego pszeniczniaka. . . Chyba nie doczekam sie czegoś na tym samym poziomie co ich west coast ipa. Słabo i nudno , tyle mozna szczerze powiedzieć.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 6, zapach: 3, wygląd: 4 )
awatar
szucik
starstarstarstarstar
2016-05-25 22:36:57
Nie wiem po co te narzekania? Standardowe piwo sezonowe. Cieszyńskie>Żywcowe.
Piłem ciepłe i lekko czułem alkohol. Tylko zwykły janusz piwny stwierdzi, że syfiasty lager jest lepszy od tego piwa. Cena też przystępna- 5.20zł. Warto spróbować.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.