zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Cieszyńskie Session American Bitter
Cieszyńskie Session American Bitter
Cieszyńskie Session American Bitter
% alk. 3.8
Blg 10.5
IBU 30
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Zamkowy Browar Cieszyn.
To interpretacja klasycznego angielskiego stylu, do którego chmielenia użyto amerykańskich odmian. Orzeźwiające jasne piwo sesyjne z wyraźną goryczką o przyjemnym, słodowo-karmelowym smaku i niezbyt intensywnym nasyceniu. Dlatego bez wysiłku można wypić więcej niż „jedno”, miło spędzając czas w towarzystwie.
Jest to drugie piwo po Sour Mango Ale w ramach serii „Kiedyś w garze teraz w browarze” , która to seria powstaje wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Piwowarów Domowych i w której warzymy piwa z najlepszymi piwowarami domowymi, którzy zajęli czołowe miejsca w Pucharze PSPD w 2018 roku. „Drugie z ferajny” czyli właśnie Session American Bitter uwarzyliśmy razem z Łukaszem Kantorem.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-05-29 13:25:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-06-22 13:57:36
Piana nie do końca biała, z elementami beżu, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ciekawy i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza bursztynowa, przechodząca w rubin, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty biszkoptowe, ciasteczkowe klimaty, sporo karmelu, czerwone suszone owoce, podbudowa słodowa. W smaku biszkopty i ciasteczka również na pierwszym planie, gładka tekstura, subtelna karmelowa słodycz, goryczka iluzoryczna, nieznaczna kontra kwaskowa, bardziej niż cytrusy wyczuwam suszone owoce, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Zamkowego w Cieszynie, etykieta elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 22.02.2020. Smaczny bitter w angielskim stylu, wysoce pijalny, a przy tym przyjemnie aromatyczny. Dobry wybór na upalny dzień. Mocne 7 nie powinno być przesadną oceną.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010