Cieszyńskie Juicy IPA
Cieszyńskie Juicy IPA
Cieszyńskie Juicy IPA
% alk. 6.5
Blg 15.0
IBU 38
5907612240112addbarcode
ulubione: 2

Piwo uwarzone przez Browar Zamkowy Cieszyn.

IPA – te trzy magiczne litery od dawna elektryzują fanów piwa na całym świecie, odmieniane na tyle sposobów ile jest browarów. Trudno dzisiaj policzyć ile wariantów piwa w stylu India Pale Ale pojawiło się na rynku. Wiadome jest jedno: sięgając po butelkę, na etykiecie której umieszczono te trzy słowa, trzeba się przygotować na bogactwo chmielowego charakteru. Znajdziemy w nim przeróżne aromaty: cytrusowe, kwiatowe, leśno-żywiczne, ziołowe – wszystko, co tylko chmiel może wnieść do piwa. Nasza Juicy IPA, oprócz tradycyjnych piwnych surowców, posiada jeszcze dodatek naturalnych soków owocowych – cytrynowy i pomarańczowy oraz trawy cytrynowej, które mają potęgować orzeźwiający, cytrusowy charakter. Jest to mocno aromatyczne, jasne piwo o wyraźnej, choć stonowanej goryczce ze średnią pełnią słodową, dodatkowo zaokrągloną owsianą gładkością. Całość tworzy przyjemnie orzeźwiające piwo z owocowo cytrusowym charakterem.

Składniki: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, Carapils®, wiedeński), słód żytni, płatki owsiane, soki NFC (cytrynowy, pomarańczowy), trawa cytrynowa, chmiel, drożdże
Barwa EBC: 20
Zalecana temperatura serwowania: 8-10°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-09-08 09:20:20

oceny Oceny

Użytkownicy 6,77 / ilość: 13
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,77 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
2020-06-15 19:37:18
Dobre piwo o słodowej bazie z cieniem smaku owoców. W zapachu owoce cytrusowe. W smaku wyczuwalne słody i oczywiście owoce. Dobra obecność chmielu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Warudnicz
starstarstarstarstar
2020-05-25 13:02:33
Dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2020-03-25 14:41:40
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, całkiem gęsta i puszysta, pozostawiająca trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nieprzejrzyste i nieklarowne, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty owocowe z przewagą cytrusów, karmel, trochę żywicy i wanilii? W smaku wyraźnie czuć dodatek soków z cytryny i pomarańczy, ciekawa kontra kwaskowa, goryczka lekko zalegająca o profilu owocowym, mniej żywicy i karmelu, baza słodowa, przeciętna treściwość, brakuje efektu juicy, soczkowego klimatu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Zamkowego w Cieszynie, etykieta ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 21.07.2020. Za mało juicy w tym juicy, jest owocowo, ale nie bardzo intensywnie. Podstawa w postaci IPY też nie jest mocno nachmielona. Dość orzeźwiające piwo, ale do najlepszych w tym stylu jeszcze mu brakuje. Ode mnie 6 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
2019-11-02 15:14:47
Piana średnio wysoka, średniopęcherzykowa.
Barwa zmętniona, miedziana.
Zapach - chmiel, cytrusy, przede wszystkim pomarańcz.
Smak: wysycenie średnie, goryczka niska+/średnia-, lekko wygładzone, nie jest jakieś super soczyste, wyraźny chmiel, ale też słody, są cytrusy, pomarańcz przede wszystkim. Rzeczywiście wydaje się być dość ciężkie i mało \"soczkowe\" jak na juicy
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.