zamknij Zostań patronem na patronite
Cieszyński Stout
Cieszyński Stout
Cieszyński Stout
% alk. 6.2
Blg 14.0
5905279156081addbarcode
ulubione: 13
cena: 7 zł


Kolejne ciekawe piwo uwarzone przez Browar Zamkowy w Cieszyna, który warzy od roku 1846. Jest to browar należący do Grupy Żywiec. W roku 2015 doszło do zmiany nazwy browaru z Brackiego Browaru Zamkowego na Browar Zamkowy Cieszyn, zmieniła się również dyrekcja browaru i rodzaj warzonych piw. Browar Zamkowy ma działać jako niezależna spółka, obok od lat warzonych tam piw m.in. Brackiego i Portera Żywieckiego, będą warzone przeróżne piwne specjalności. W przypadku nowych piw Cieszyńskich, takich jak: Lager, Mastne, Porter czy Double IPA, istnieje duże prawdopodobieństwo, że są to piwa od dawna warzone już w tym browarze, występują tylko w nowej serii ze zmienioną nazwą i etykietą. Stout Cieszyński to jedyne w swoim rodzaju piwo, które swój charakter zawdzięcza kompozycji słodów, kakao, wanilii i papryczki chili. Łagodna czekoladowa nuta przełamana intensywną goryczką z pikantnym finiszem. Zredukowana piana odkrywa bogaty aromat piwa.

Składniki: wody; słody jęczmienne: Pilzneński, Monachijski, Karmelowy, Czekoladowy; chmiel; dodatki: cukier, kakao, wanilia, papryka chili.
Ciemne piwo górnej fermentacji, pasteryzowane.
Mętność i osad są naturalnymi cechami produktu.
Zalecana temperatura serwowania 10-12°C.

Piwo miało swoją premierę 18 lipca 2015 roku.
Dodał: Shinodin - 2015-09-16 23:57:15

oceny Oceny

Użytkownicy 6,64 / ilość: 75
Goście 7,31 / ilość: 71
średnia 6,97/10 / ilość: 146

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Aure
starstarstarstarstar

2018-09-13 09:38:47
Ładny wygląd kawy, ale niezależnie jak bardzo się starałem, mój węch nie wychwycił niemal nic. Trochę wanilii, trochę śmietany. Z obiecanej gamy smaków wyczulem głównie pieczenie, zapewne efekt parpyczki chilli. Nie jestem znawcą, ale stouty bardzo lubię - i ten był chyba najbardziej rozmijający się z tym, czego oczekiwałem.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-06-06 16:47:53
Zapach jak słodki stout : kawa , wanilia , śmietanka , a potem papryczka czilli czuć ją dokładnie. Nie jestem fanem połączenia słodkiego z ostrym. Gdyby ten stout był zwykłym stoutem , a nie słodkim myślę że byłoby idealnie połączenie lekkiej kwaskowatości i lekkiej kawy z pikanterią. W tym rozdaniu jest całkiem okej , ciekawe doświadczenie choć to nie mój smak do końca.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
WoocashRosh
starstarstarstarstar

2017-04-21 20:13:35
Bardzo dobre piwo. Kolor czarny, nieprzejrzysty. Piana beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała. Aromat czekolady i słodu. W smaku pełne, zaskakująco orzeźwiające i pijalne. W pierwszej chwili uderza słód, karmel i czekolada. Po kilku łykach do głosu dochodzi całkiem intensywna goryczka i pikantność chili oraz nuta waniliowa. Bardzo ciekawe piwo, które wypiłem z wielką przyjemnością. Zaskakujące in plus, gorąco polecam.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-11 06:58:14
Kolor prawie czarny, ładna, drobna, beżowa piana.
Zapach: kawa z ekspresugorzka czekolada i słód, dosyć orzeźwiający, a przy tym lekko ostry, paprykowy.
W smaku gęsto, raczej jak na treściwego Stouta przystało (FES, oatmeal), porządna goryczka, słody palone, gorzka i mleczna czekolada kawa, karmel - finisz wytrawny, lekko słony, przyprawowy i naprawdę pikantny. W miarę jak się ociepla jedną z pierwszych nut zaczyna grać wanilia. Jest gładziutkie, aksamitne. Udane piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010