Cieszyński Porter
Cieszyński Porter
Cieszyński Porter
% alk. 9.8
Blg 22.0
5905279156104addbarcode
ulubione: 23

Produkt zabytkowego Browaru Zamkowego w Cieszynie, który warzy od
roku 1846. Jest to browar należący do Grupy Żywiec. W roku 2015 doszło do zmiany nazwy browaru z Brackiego Browaru Zamkowego na Browar Zamkowy Cieszyn, zmieniła się również dyrekcja browaru i rodzaj warzonych piw. Browar Zamkowy ma działać jako niezależna spółka, obok od lat warzonych tam piw m.in. Brackiego i Portera Żywieckiego, będą warzone przeróżne piwne specjalności. Porter Cieszyński to treściwe, ciemne piwo z gęstą, kremową pianą. W aromacie dominują kawowe i czekoladowe nuty ciemnych słodów. Wyraźna goryczka równoważy jego słodycz, a pokaźny alkohol przyjemnie rozgrzewa przełyk. Długie przechowywanie w butelce wzbogaca piwo o aromaty suszonych owoców. Serwować piwo o temperaturze 10-12°C. Piwa cieszyńskie to starannie dobrane składniki i pasja warzenia piwa. Porter Cieszyński został uwarzony według autorskiej receptury zamkowych piwowarów. Ciemne piwo dolnej fermentacji, pasteryzowane. Skład: woda, słody jęczmienne (pilzneński, monachijski, karmelowy, czekoladowy), cukier, chmiel. Mętność i osad są naturalnymi cechami produktu. Porter Cieszyński pojawił się w sprzedaży w pierwszej połowie kwietnia 2015 roku.
Dodał: Brajan36 - 2015-05-29 00:59:06

oceny Oceny

Użytkownicy 6,83 / ilość: 182
Goście 7,23 / ilość: 73
średnia6,95 / ilość: 255

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2024-01-29 15:10:12
Aromat pięknie porterowy: kawa, czekolada, śliwka. W smaku słodkawe na początku a pozniej wita nas goryczka w typie palonym. Dobrze ułożone, warka 23/05.2025, kupione w Cieszynie, w Browarze Zamkowym. W stylu piwo po prostu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2024-01-01 17:13:03
Butelka: chyba ostatnia w mojej piwnicy flaszka z (już byłego) Browaru Zamkowego Cieszyn, etykieta tym razem w kawowej kolorystyce. Na froncie kompas i szczegółowe informacje o goryczce, ekstrakcie i barwie. Na duży plus wyczerpujący opis piwa. Czarny kapsel z logiem Browaru Cieszyn.
Aromat: w butelce mocna kawa, czekolada, porządna słodowość w typie koźlakowym czyli ciemny chleb, trochę mokrego zboża. W szkle lekka paloność, uaktywniły się suszone owoce, mocniejsza czekolada, jest słodko.
Kolor: niemalże czarny, piwo jest nieprzejrzyste.
Piana: piękna, wysoka, ciemnobrązowa, opada bardzo wolno, drobniutkopęcherzykowa, lacing na całe szkło.
Smak: pięknie zbalansowane piwo od samego początku. Piwo trochę u mnie poleżało w piwnicy, ale chyba nie na tyle, żeby nazywać je wyleżakowanym. Klasyczna słodowość, konkretna pełnia, ale nie przytłacza słodkością. Przy przytrzymaniu na języku wychodzi całkiem mocna paloność, w aromacie nie było tego aż tak dużo. Jest mocna czekolada, nalewkowość czyli rodzynki, suszone owoce, takie destylatowe smaczki. Szukam tego żelaza wymienionego w poprzednich komentarzach, ale w teście skórnym nic nie wychodzi. Goryczka od umiarkowanej do momentami całkiem solidnej, dobrze kontruje słodowość. Finisz umiarkowany, kawowy, lekko rozgrzewający, ale jednak trzeba przyznać, że alkohol jest dobrze ukryty. Wysycenie średnioniskie. Pijalność całkiem wysoka, chce się pić, bo piwo jest smakowo naprawdę wyważone.
Ogólna ocena: bardzo pyszny porter, złożony aromat i piękny bukiet. Oby nowa wersja utrzymała jakość tego porteru.
Kupione: 20.04.2023, Auchan, cena: 6.79zł, data ważności: 14.08.2024.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Orzelek
starstarstarstarstar
2023-12-07 23:58:59
Wygląd: barwa czarna; piana ciemnobrązowa, drobnopęcherzykowa, szybkoopadająca tworząc cienką warstwę obrączki.

Aromat: kawa, czekolada deserowa, suszone owoce.

Smak: czekolada deserowa; kawa ziarnista; suszone, ciemne owoce. Całość tworzy fajnie zbalansowane cierpkość i wytrawność. Goryczka średniowysoka. Wraz z ogrzewaniem w szkle pojawia się odczucie likieru z suszonych owoców (rodzynki, wiśnie) doprawionego kawałkami gorzkiej czekolady. Bardzo smaczne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Malammore
starstarstarstarstar
2023-10-21 22:55:21
warka 01.09.22
Odleżakowane, balans w pół drogi, jest pełnia ale nie idzie w słodycz, alkohol całkowicie ukryty, jedynie lekkie rozgrzewanie przełyku, palone ziarno i duża ilość kawy. Leżakowanie zdecydowanie in plus.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.