Cieszyński FES
Cieszyński FES
Cieszyński FES
% alk. 6.5
Blg 16.0
brak koduaddbarcode

Piwo uwarzone przez Browar Zamkowy Cieszyn. Jest to piwo, które zwyciężyło w drugim Konkursie Piw Pracowniczych. Autorem receptury jest piwowar domowy Wojciecha Purola.

Czarne, treściwe piwo z wyczuwalnymi kawowo-palonymi aromatami. W smaku początkowo karmelowa słodowość ustępuje dość wyraźnej goryczce, pochodzącej zarówno od użytego chmielu jak i prażonych zbóż. Obfita gęsta, beżowa piana wdzięcznie deklaruje całość.

Piwo ciemne, górnej fermentacji, pasteryzowane
Składniki: woda, słody jęczmienne, płatki owsiane, słód żytni, jęczmień palony, płatki jęczmienne, chmiel (Northern Brewer, Fuggle)
Mętność i osad są naturalnymi cechami produktu.
Zalecana temperatura serwowania: 10-12°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Termin przydatności do spożycia: 9 miesięcy
Dodał: piwosz92 - 2017-01-10 15:52:30

oceny Oceny

Użytkownicy 6,54 / ilość: 13
Goście 7,86 / ilość: 7
średnia7 / ilość: 20

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2017-04-09 01:53:40
Kawa zbożowa, palony jęczmień, pełnia. To wszystko, jedyne Co to piwo ma szałowego to cena
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2017-02-21 22:21:33
Nie no aromat na prawdę przyzwoity. Piwo ma aromat niczym dobre, rzemieślnicze piwo! Gorzka czekolada, świeżo mielona kawa, paloność. Wszystko mniej więcej w równych proporcjach. Aromat pół-słodki, sprawia wrażenie dość pełnego piwa. Z czasem nawet intensywniej czekoladowy.
W szkle potęgują się aromaty kawowe oraz palone. Czekolada i słodycz wyraźnie schodzą na daaalszy plan.

Piwo o ciemnobrązowej/brunatnej barwie. Nalewa się klarownym strumieniem. Pod światło widać że nie jest ono czarne i są wyraźne brązowe przebłyski nawet w \"grubszej\" części szkła. Piana za to bardzo ładna. Obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, chociaż w jej górnej części można też znaleźć sporo większych bąbelków. Piana w kolorze jasnobeżowym opada powoli, jej centymetrowa warstewka towarzyszy nam w zasadzie do końca degustacji, a po głębszych łykach zostawia koronkę na szkle.

Piwo bardzo mocno palone. Czuć to już przy pierwszym łyku. Paloność, posłodzona kawa i lekka popiołowość to nuty przewodnie w smaku. Z palności wynikają rzecz jasna kwaskowate posmaki które tworzą kwaskowaty finish i aftertaste. Mimo to piwo jest gładkie i smukłe, pół-słodkie i wyraźnie pełne. Wysycenie na przyjemnym, niskim poziomie. Goryczka próbuje iść w kierunku średniego stopnia intensywności i jakoś się zaznaczyć w tym piwie, ale jest raczej niska. Choć bądź co bądź wyczuwalna.

Żelazo dopiero wyczuwalne na skórze.

Udane piwo z Cieszyna. Beergeeka na pewno nie powali na kolana, bo piwo chodź jest dobre, to samo w sobie trafia idealnie \"w punkt\" stylu jaki jest FES. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, a odpycha ceną! Zapłaciłem za to piwo 10,50 zł! Przecież to absurd. W cenie 7-8 zł to piwo było by totalnie do zaakceptowania. Za niewiele więcej niż 10,50 można już znaleźć RISy albo ciekawsze Double IPA.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar
2017-01-29 17:38:17
Przyzwoite Piwo w Zapachu Wyczuwalne Nuty Kawowo-Chlebowe lekko też wyczuwalne Żelazo w Smaku lekko Żelaziste Słodkawe ale nie Przesadnie Słodkie Kawowe z Lekką Goryczką Cieszyński FES okazał się Piwem całkiem udanym :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2016-12-28 15:38:55
Kolejne wspaniałe Piwo z Cieszyna! Tak trzymać!
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.