Cieszyński Belgian Pale Ale
Cieszyński Belgian Pale Ale
Cieszyński Belgian Pale Ale
% alk. 5.2
Blg 13.0
IBU 23
5905279156999addbarcode

Piwo uwarzone przez Browar Zamkowy Cieszyn.

Belgian Pale Ale - codzienne piwo mieszkańców Brabancji, sięgające swymi korzeniami czasów XVI – XVII w. Swój charakter zawdzięcza głównie drożdżom, które nadają mu przyjemny przyprawowo - owocowy bukiet. Delikatnie słodowe z lekką chmielową goryczką, dopełnioną pieprzowo korzenną nutą i zakończone umiarkowanie wytrawnym finiszem.

Składniki: woda, słód jęczmienny (Pale Ale, Monachijski, Abbey, Carabelge), chmiel (Styrian Golding), drożdże (Safbrew T58)
Barwa EBC: 25
Zalecana temperatura serwowania: 10-12°
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-05-03 08:43:48

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 6
Goście 5,5 / ilość: 2
średnia5,13 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
2019-11-18 20:22:27
Piwo się bardzo mocno spieniło po otwarciu. Aromat słabo wyczuwalny. Karmelowe nuty. Piana średnio obfita,
drobnopęcherzykowa. Jasno miedziane, klarowne. W szkle są już nuty od drożdży. Typowo po belgijsku. Jest przyprawowo i lekka brzoskwinia. Wysycenie co wskazywało po otwarciu piwa, jest wysokie. Piwo aż rośnie w buzi. Słodowść taka na poziomie średnim bym powiedział. No jest to typowa nudna Belgia. Przez to wysycenie piwo nie wydaje się wodniste, a wręcz ma jakieś ciało. Jest delikatna słodycz. No niestety mało się dzieje w tym piwie. Goryczka jakaś jest. No jest sesyjne, więc takie jak miało być. Nuda.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2019-10-08 18:47:26
Kremowa, puszysta piana o bardzo drobnej strukturze pęcherzykowej. Utrzymująca się przez dłuższy bieg degustacji. Bardzo piękny, zjawiskowy lacing w postaci marmurowego wzoru z licznymi kolistymi przebiciami. Barwa bursztynowa - lekko dosłownie przymglona. W aromacie powiewy: przyprawowe, drożdżowe. Na dalszym planie krążą lekki kwiatowe akcenty. Podłoże słodowe. W smaku przyprawowe jak i wyraziście drożdżowe. Goryczka na podłożu ziołowo-przyprawowym.
Wysycenie: średnio/wysokie
Warka do: 09.10.2019
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2019-08-05 22:48:53
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty przyprawowe, drożdżowe klimaty, lekka kwiatowość oraz zbożowość, podbudowa słodowa. W smaku bardzo wodniste, występuje jedynie subtelny przyprawowy i drożdżowy finisz, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, w tle ciasteczka i biszkopty, niezła kontra kwaskowa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Zamkowego w Cieszynie, etykieta elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 09.10.2019. Dość przeciętne Belgian Pale Ale, mało Belgii w tym belgu. Treściwość na niskim poziomie. Nie jest to piwo górnych lotów, szczególnie jeśli chodzi o browar Zamkowy. Trochę się zawiodłem nie powiem... Mogę dać maksymalnie 5 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-05-04 00:57:21
Cieszyn warzy ostatnio taką marniznę, że nie warto sobie zawracać głowy ich wypustami, bo ocierają się o żenadę
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.