Cieszyńska Czeska Desitka
Cieszyńska Czeska Desitka
Cieszyńska Czeska Desitka
% alk. 4.5
Blg 10.0
5907612240099addbarcode
ulubione: 1

Przedstawiamy wszystkim kolejną nowość z naszego Browaru Czeska desitka – to codzienne piwo mieszkańców Czech i Moraw pasujące na każdą okazję.

Lekkie i orzeźwiające piwo dolnej fermentacji z czeskim pochodzeniem. Nasi południowi sąsiedzi, od ponad 170 lat specjalizują się w pilsach i trzeba przyznać, że wychodzi im to bardzo dobrze. Postanowiliśmy spróbować i my, uwarzyliśmy jasnego, lekkiego lagera, nie żałując Żateckiego chmielu, nadającego charakterystyczną, ziołową goryczkę.
Piwo powstało przy współpracy i wg receptury domowego piwowara Roberta Pawlika – zwycięzcy V chorzowskiego Konkursu Piwowarów Domowych
Słomkowa barwa podkreśla jego lekkość, a delikatne nuty słodowe, dopełnione chmielowym charakterem sprawiają, że chętnie po nie sięgasz, zwłaszcza że wieczór jeszcze młody, a Ty zdałeś sobie sprawę, że od jutra masz wolne. Możesz zatem śmiało się rozluźnić i poczuć swobodę, ciesząc swe zmysły wybornym jasnym pilsem. - opis producenta na FB
Dodał: nietzsche - 2019-07-31 08:16:57

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia 5/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2019-12-16 21:02:38
Warka do 23.01.20
Lekkie piwo do wypicia. Solida i trwała piana, jest masełko, jest trochę biszkoptowej słodyczy, na finiszu czuć odrobinę chmielu i goryczkę. Ja wypiłem z przyjemnością.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2019-11-08 23:02:24
Barwa ciemnej słomki, klarowna. Zapach niezbyt intensywny, bardzo delikatny czeski chmiel i nic poza tym. Piana wysoka i drobnopęcherzykowa, lecz ekspresowo opadająca do niewielkiego pierścienia. W smaku spora wodnistość, brakuje ciała, brakuje goryczki. Raczej nie wrócę już do tego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-09-17 23:22:30
Wygląd: Nieklarowna czeska desitka? Barwa słomkowa. Piana taka se, lacing znikomy
Zapach: Pachnie tak jak wygląda, czyli niezbyt czesko, po pierwsze nie ma nut słodowych czeskich, carapils i monachijski poszły chyba w ilościach symbolicznych, dominuje mineralność. Po drugie, komuś w Cieszynie się chyba pomyliło i Herkulesa dał na aromat, a Żatecki na goryczkę :3 Przede wszystkim to ono pachnie starym suszem liściastym, moze trochę melona i melisy, kwiaty, no Żateckim nie pachnie
Smak: Nie smakuje też jak czeska desitka, tzn. jest równie puste i wodniste jak te nasłabsze czeskie desitki, czyli jakaś Kutna Hora albo Litovel, to jedyny punkt zaczepienia z Czechami, co dziwne, bo akurat Cieszynowi się udawało robić ok piwa w czeskim stylu, np Czeski Pils, nawet Noszak, choć wiem, że nie takie było zamierzenie twórców. To słodowo smakuje jak polski lager korporacyjny, pusto słodowo, może z jakąś nutą chlebową, chmielowość jest dziwna, nie ma jej dużo i nie jest o czeskim profilu, mamy jakieś zielsko typu łopian, rdest, dużo suszu liściastego, jakąś kwiatowość, melona. Grama Czech w tym piwie nie ma, a ma być czeską desitką, więc ocena taka, a nie inna, choć to napewno smaczniejsze piwo niż np. Żywiec.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 4 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2019-08-14 18:56:24
Jakaś nowość chyba. Kupiłem wczoraj w Wiśle. Delikatne, słodowe, chmiel dość mocno ukryty. Niewielka goryczka pojawia się na końcu. Pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010