Cieszyńska Biała Dama
Cieszyńska Biała Dama
Cieszyńska Biała Dama
% alk. 5.4
Blg 13.0
 awatar
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Biała Dama, to piwo w stylu albae cerevisiae, uwarzone wg receptury Macieja Osińskiego, które zajęło II miejsce na Flisackim Konkursie Piwowarów Domowych w 2017 roku. Czerpiąc z piwowarskiego dziedzictwa różnych regionów naszego kraju, przedstawiamy Ci niezwykłe, pszeniczne piwo, którego słodowo-chmielowy bukiet wzbogacony został niespotykanymi na co dzień w browarze składnikami. Mieszanka ziół, jaką użyliśmy do nadania mu oczekiwanego charakteru składała się z rumianku, wiązówki błotnej i kwiatu akacji. Tym samym zapraszamy Cię do poznawania bogactwa piwnego świata.
Dodał: zbieraczek - 2019-09-08 09:19:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,14 / ilość: 7
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,14 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2020-02-06 16:03:48
Drobno-pęcherzykowa, kremowa i puszysta piana. Średnio-utrzymująca się. Brak efektu lacingu. Barwa bursztynowa - zmętniona. W aromacie czuć rumianek oraz dodaną wiązówkę błotną (lekko migdałowe powiewy). Kwiat akacji również krąży w tle. Ogólna, główna charakterystyka to zioła. Pszeniczne akcenty, również dają się we znaki w postaci lekkiego banana i goździka. Muszę przyznać, że w aromacie występuje bogaty bukiet zapachowy. W smaku pszeniczno-ziołowe. Czuć na podniebieniu dodany rumianek, wiązówke błotną oraz kwiat akacji (znany z dzieciństwa). Akcent pszeniczny, również zachowany (banan, goździki, orzechy). Goryczka, praktycznie nie występuje. Jedynie delikatne, subtelne powiewy pochodzące z ziół. To tyle. Podsumowując: Jak dla mnie to ogromna ciekawosta i podszedłem do tej warki z ogromnym zdumieniem. Nie spodziewałem się iście smacznego piwa z górnych lotów. Lecz piwo pszeniosło mnie w czasy dzieciństwa. To bardzo rzadki gatunek, jak i jego składniki. Nie znam go, jak i nie znam się na nim, lecz wyczuć mogę, że tak to powinno smakować. Jak dla mnie 7 to adekwatna ocena, za całokształt doznań. Warte degustacji!
Wysycenie: wysokie
Warka do: 03.02.2020
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 ) 2020-02-06
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar
2019-12-07 19:37:08
Warka do 03.02.20
Nie zachwyciło mnie to piwo. Marny aromat, trochę męczący smak. Wypić można, jednak bez rewelacji.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 4 ) 2019-12-07
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
2019-09-03 14:41:15
Piana wysoka, średnioziarnista, lekko żółtawa, szybko opada.
Barwa zmętniona, złocista.
Zapach - pszenica, wyraźny słód pilneński, jakieś zioła.
Smak: wysycenie średnie, goryczka bardzo lekka, trochę jakby połączenie pszenicy z europejskim lagerem + duży dodatek ziołowo-kwiatowy, akacja bardzo wyraźna, rumianek trochę mniej, sporo ciała, lekka słodycz, pod względem pijalności raczej średnio
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 ) 2019-09-03
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
2019-09-02 17:14:17
No nuty słodu pszenicznego ewidentne. Jest banan wyczuwalny. Piana słaba i szybko zniknęła.
Piwo jest ciemnożółte, lekko mgliste. W szkle jest lekki ziołowy aromat, wydaje mi się, że rumianek. No w smaku prawie weizen. Wysycenie średnie, w stronę wysokiego. Podbudowa słodowa, która sprawia, że piwo nie jest wodniste i ma konkretne ciało. Jest lekka słodycz. Czy wyczuwam zioła? Na granicy sugestii, mimo wszystko. Mamy lekką goryczkę. Piwo generalnie trochę bez wyrazu. Jakieś takie nijakie. Pije się też jakoś średnio. Czy tak ma wyglądać styl Albae Cerevisiae, jeśli tak to średnio ciekawo. Przeciętno.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 ) 2019-09-02
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.




Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.