Ciemna Strona Cieszyna
Ciemna Strona Cieszyna
Ciemna Strona Cieszyna
% alk. 5.5
Blg 14.0
5905279156760addbarcode
ulubione: 1

Munich Dunkel z Cieszyna.
Piwo w stylu Monachijskie Ciemne to ciemny lager, który w każdym łykiem przenosi nas w klimat bawarskiej biesiady. Zwycięzca konkursu Piw Pracowniczych ma złożony, słodowo-karmelowy charakter, przyjemnie głaszcze podniebienie, a umiarkowana chmielowa goryczka subtelnie łagodzi zbożową słodycz.
Dodał: risik - 2018-03-08 07:01:15

oceny Oceny

Użytkownicy 6,91 / ilość: 11
Goście 8 / ilość: 4
średnia 7,2/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-04-16 17:38:00
Barwa ciemno-brązowa, klarowne i przejrzyste, piana średnia,opada powoli. Przyjemny, lekko słodki zapach palonych słodów, pieczywa, średnie wysycenie. Goryczka średnia minus, pojawia się od samego początku, w smaku wyraźnie palone słody, pieczywo, kawa, trochę mniej czekolady. Dość gładkie, nie jest zbyt słodkie ani zbyt gorzkie
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-03-24 19:17:38
Aromat to mocna słodowość, wyrazistość. Słodycz i pełnia słodu monachijskiego w jego pełnej krasie. Mocno wyczuwalne nuty pieczywa, takiego nieco ciemniejszego ale absolutnie nie jest to pumpernikiel. Raczej grahamki, opiekane tosty. Delikatne orzechy, karmel a nawet toffie. W tle majaczą akcenty owocowe.

Piwo w kolorze mahoniowym wpadającym w brąz. Klarowne, w szkle ciemne, ale pod światło widać wyraźne rubinowe refleksy. Piana - obfita, jednak średnio pęcherzykowa w głównej mierze. Kolor - jasny beż. Opada w średnim tempie i zostawia delikatną koronkę.

W smaku również bez zaskoczeń - mocno wyczuwalna słodowość, a przy tym przyjemna gładkość. Piwo półsłodkie, pół-pełne, średnio nasycone dwutlenkiem węgla. Dużo nut opiekanego pieczywa, karmelu, troszkę orzechów. W tle lekki posmak wyrobów czekoladopodobnych (pamięta ktoś lizaki HIP?). Wyczuwalna też średnio niska goryczka. Wytrawny finish. Aftertaste z kolei znów mocno słodowy czekoladopodobny.

Nie spodziewałem się tak udanego piwa. Po krótkiej lekturze stylu w BJCP musze przyznać że piwo ma wszystko to co powinno mieć ciemne monachijskie. Smaczny klasyk, ale więcej niż jedno wydaje mi się trochę męczące i aż nad to zbyt słodowe.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-02-04 19:55:00
Barwa Ciemno-Brunatna w Miarę Klarowne i Przejrzyste Brak Widocznych Śladów Zmętnienia Aromat Przyjemny Ciemne i Palone Słody Karmel Kawa Zbożowa Nuty Chlebowe Opiekane w Smaku Ciemne Pieczywo Nieco Kawy Zbożowej Karmel Lekkie Zioła Goryczka Niska Do Średniej Wysycenie w Normie Solidny Munich Dunkel Bez Wad Można By Śmiało Powiedzieć Że To Wzorcowy Przedstawiciel Stylu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010