Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Konstancin Żytnie | Core Beer »
Ciechan Porter 22

Ciechan Porter 22

Baltic Porter
% alk. 9.0
Blg 22.0
brak kodu
orientacyjna cena: 4,99 zł
Najnowszy porter prosto z Ciechanowa to wyjątkowy trunek o zawartości ekstraktu aż 22% i alkoholu 9%. Posiada niepowtarzalny smak z mocnymi
akcentami palonej kawy, orzechów, karmelu oraz idealne wysycenie dla tak treściwego piwa. Porter o tak wysokim ekstrakcie to wielkie wyzwanie dla małego browaru, tym bardziej cieszą nas pierwsze bardzo pozytywne opinie konsumentów na temat tego piwa.
Dodał: admin - 2010-09-14 09:20:42

Oceny

Użytkownicy 7,94 / ilość: 201
Goście 7,98 / ilość: 176
średnia 7,96/10 / ilość: 377

Wyróżnione komentarze: • Brodzisław
  ?To może vyć najlepszy porter, jaki piłeś w życiu? ? stoi napisane na kontretykiecie. Jak na ekstraklasę przystało kolor idealny: czarny, praktycznie nieprzepuszczający światła. Piana beżowa, z drobnych pęcherzyków z czasem opadła, pozostawiając drobną warstewkę na powierzchni. Zapach intensywny palonych słodów, kawy i orzechów. Z czasem wyczułem też karmel. Jest naprawdę dobrze! Smak wytrawny, palonych słodów i delikatniejszych. W kolejnych łykach pojawia się kawa, go...    pokaż całość »
  2014-02-13 23:10:59

 • nomaderro
  Kolor czarny. Piana słaba, ale o mocno wiśniowym kolorze. Pachnie delikatnie słodem, ale i wyczułem z niepokojem nutkę spoconego psa... Jednak w smaku dominuje kawa i palony słód, piwo nie jest słodkie, raczej gorzkawe. Alkohol słabo wyczuwalny. Ciechanowski porter mnie nie przekonał. Owszem, jest całkiem porządny i wyróżnia się smakiem. Owszem, wchodzi dobrze, ma fajne wysycenie i nie czuć alkoholu (w smaku!). Ale osobiście bardziej przekonuje mnie Żywiec, czy Komes, ale Ciech...    pokaż całość »
  2013-11-02 21:53:45

 • Bock
  Kolor ładny, bardzo ciemny, piana brązowa, nietrwała. Zapach niezbyt intensywny: lekko winny plus palony słód. Smak: karmelowy, chlebowy i winny; na koniec delikatna, jakby czekoladowa goryczka i niestety 'trawiasty' posmak. Piwo gęste, rozgrzewające, alkohol niezbyt mocno wyczuwalny. Smak jest, ale niczym szczególnym się to piwo nie wyróżnia.
  2013-09-22 22:54:12

 • krzysiek.w17
  Dla mnie fantastyczne piwo. Czarne jak węgiel, z intensywnym palono-czekoladowym aromatem i gruboziarnistą, bardzo ciemną, aż brązową pianą. Smak również jest bardzo wyrazisty, piwo jest treściwe, nie ma mowy o żadnej wodnistości, bardzo gorzkie, praktycznie bez słodyczy jedynie z minimalnym posmakiem gorzkiej czekolady. Ścisła czołówka polskich porterów.
  2013-10-07 22:56:57

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:
oranjefan

Przyjemny, pół-słodki aromat z wyraźną dominacją nut przypieczonej skórki od ciemnego pieczywa. Odrobina nut świeżo zaparzonej kawy, a aromat gorzkiej czekolady pojawia się w tle po pewnym czasie. Alkohol niewyczuwalny za co plus.
W szkle aromat podobny, urozmaicony o dziwo o nuty migdałów czy orzechów. Szczerze mówiąc nie jeden craftowy RIS chciałby mieć tak przyjemny, słodki aromat.

Piwo gęste, ciemno brązowo rubinowe, wpadające w brunatny kolor a w szkle sprawiające wrażenie czarnego. Piana drobnopęcherzykowa, średnioobfita, w kolorze ciemnego beżu/jasnego brązu. Opada w średnim tempie, pozostawia jednak po sobie ślad.

W smaku wyraźnie owocowe. Na pierwszym planie czuć śliwki, figi, w mniejszym stopniu rodzynki. Po części utlenione, po części estrowe, owocowe nuty. Poza tym karmelkowość. Lekko palone, ale mocno kawowe a co za tym idzie już od pierwszego łyku czuć wyraźną kwaskowatość charakterystyczną dla ciemnych piw. Pół-słodkie w kierunku pół-wytrawnym, nisko nasycone dwutlenkiem węgla, pełne, słodowe. Goryczka - niska, trochę jej brakuje. Aftertaste to z kolei gorzka czekolada, lekka paloność i popielniczka. Przyjemne, stonowane i subtelne ogrzewanie w przełyku. Piwo degustacyjne, każdy łyk trwa długo a piwo długo pozostawia po sobie ślad na podniebieniu.

Bardzo przyjemny porter bałtycki. Blisko TOP 3, w tym gatunku piw ciężko jednoznacznie stwierdzić które z nich jest najlepsze. Wiele zależy od warki, stopnia ułożenia, no i moich preferencji na daną chwilę.
2017-11-18 21:42:02
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )

Marianek

Termin do 27.09.2017 r.
Oko: niemal czarne, piana beżowa, drobna ale niska, dość trwała.
Nos: dość intensywne porterowe nuty (skórka pieczonego chleba), plus lekkie utlenienie w kierunku sherry.
Smak: gęste, treściwe, trochę słodyczy od słodów ale generalnie wytrawne, lekko kwaskowe w finiszu oraz nuty winne. Alkoholu zero. Czas wpłynął pozytywnie, ułożyło się, przyjemnie utleniło.
2017-11-14 09:04:23
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

eterius

Piwo lezakowane u mnie rok. Data przydatnosci do spozycia 16-XII-2016. Kolor czarny nieprzejrzysty piana drobnopecherzykowa w aromacie sliwka suszona szlachetny likierek jakby wisniowy , kawa. W smaku goryczka niska wyczuwalna kruciutka. kawa wisnia w alkoholu, sliwka. Fraktura gladka piekne obraczkowanie od samej gory. Radosc w piwie w porownaniu z butelka z tej samej warki pitej rok temu zyskalo szlachetnosc smaku i gladkosc.
2017-11-11 19:22:02
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )

tleix

Paloność tego portera idealnie wpisuje się pomiędzy goryczkę kawową a słodycz czekoladową bez zbędnej (w ogóle) kwasowości. W zapachu wyczuwalne prażone orzechy laskowe. Wytrawny i pijalny.
2017-11-06 21:45:05
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:


« Konstancin Żytnie | Core Beer »
wykonanie choruzy.pl © 2010