Ciechan Pszeniczne
Ciechan Pszeniczne
Ciechan Pszeniczne
% alk. 4.8
Blg 12.1
5905912651478addbarcode
ulubione: 51
cena: 4,80 zł

Piwo uwarzone przez Browar Ciechan z Ciechanowa, należący do grupy Browary Regionalne Jakubiak.

Ciechan Pszeniczne jest przez wielu uważany za wzór piwa pszenicznego. Warzony tradycyjnymi metodami z użyciem drożdży górnej fermentacji i dzięki stosowanej w Browarze Ciechan otwartej fermentacji, jest przykładem piwa pszenicznego dostarczającym jego największe walory aromatyczno-smakowe.
Pszeniczne jest niefiltrowane i można je spożyć na co najmniej dwa sposoby - opróżniając ponad połowę butelki i mieszając energicznie pozostałym piwem, następnie dolać naturalny osad drożdżowy lub napełnić szklankę bez osadu, który można skonsumować oddzielnie. W żadnym ze sposobów nie powinno się o osadzie drożdżowym zapominać, ponieważ jest on nieodłącznym elementem piwa pszenicznego.
Kolor: blado-żółty, charakterystyczna barwa pszeniczna, mętny
Zapach: intensywnie zbożowy, chlebowy, w tle wyczuwalne nutki korzenne i owocowe
Smak: wyraźnie treściwy, chlebowy, wyczuwalna pszenica, goździki i banany, w końcowej fazie degustacji, na podniebieniu pozostaje przyjemna goryczka
Piwo jest niefiltrowane i zawiera naturalny osad drożdżowy, który może gromadzić się na ściankach butelki.
Ciechan Pszeniczne powinno być spożywane z osadem drożdżowym. Po opróżnieniu 2/3 butelki, należy nią dynamicznie zamieszać i dolać osad, uzupełniając szklankę o wyjątkowe walory odżywcze i smakowe.

Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane.
Składniki: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.
Czas produkcji: min. 30 dni
Termin przydatności do spożycia: 45 dni
Dodał: admin - 2010-07-02 09:31:36

oceny Oceny

Użytkownicy 7,24 / ilość: 276
Goście 7,44 / ilość: 213
średnia7,32 / ilość: 489

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2021-04-20 18:42:44
Myśleliśmy ze popsute :) ale po komentarzach widzę ze nie tylko my mieliśmy takie odczucia :D ogólnie 3/10 nie polecam :)
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-02-14 13:40:35
Nie no ludzie kochani nie można takiego badziewia sprzedawać...owszem kolor piana chwilowa ale ten kwas okropny. Stanowcze nie dla produktów Ciechana.
A zawiodłem się strasznie!!!!!!!
awatar
Damcio88
starstarstarstarstar
2019-10-07 16:59:10
Coś w tym piwie jest nie tak. Z początku myślałem że trafiła mi się zepsuta warka mimo że była w terminie. Po otwarciu butelki buchnęło niemiłym zapachem aptecznym, jakiś tam banam czuć ale to niszowa sprawa. Po spróbowaniu było jeszcze gorzej. Medykamenty czuć niemiłosiernie i do tego bardzo kwaśne. Dodam że podobne odczucia miały osoby z którymi miałem okazję próbować piwa. Przeczytałem komentarze do tego piwa i nie mam wątpliwości że to nie ze mną ani z moim piwem było cóś nie tak. Podsumowując: Byłem pewien że Ciechan może i wielce mnie nie zaskoczy swoim \"pszenicznym\" ale napewno aż tak bardzo mnie nie rozczaruje. A jednak. Porażka jedna z większych w ostatnim czasie.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 2, zapach: 2, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2019-06-10 19:45:33
Słuchajcie piłem warkę z datą do końca maja 2019. Naprawdę petarda. Bardzo dobre, krótkie terminy ważności. Chyba inni też to zauważyli bo w sklepie osiedlowym bardzo szybko zeszło, nie mogę teraz nigdzie znaleźć. W smaku mocny banan i sporo goździka, dla lubiących koktajl sporo osadu na dnie wystarczy zamieszać
awatar
Gość
awatar
Gość
2019-06-10 19:49:06
Dodam jeszcze, że wcześniej go nie piłem, ale jestem zdziwiony komentarzami poniżej, naprawdę musiało być coś nie tak. Dla mnie lepszy niż jakieś Paulanery, trochę jak okocim pszeniczne, ale dużo wyraźniejszy zapach i smak banana, goździki na drugim miejscu także mocno wyraźne. Zobaczymy czy pojawi się następna warka i czy dorówna tej.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.