Chmielogród Rudobrody Mag
Chmielogród Rudobrody Mag
Chmielogród Rudobrody Mag
% alk. 5.0
Blg 12.0
IBU 35
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo z kontraktowego browaru Chmielogród z Gdańska. Jest to pierwsze piwo uwarzone na kontrakcie w browarze Witnica. Wcześniej Chmielogród warzył w gdańskim browarze Piwna, jednak zapotrzebowanie i zainteresowanie ich produktami, zmusiło do przenosin w miejsce, gdzie zwyczajnie będzie można uwarzyć większe ilości. Mimo przenosin, Chmielogród nadal będzie warzył swoje piwa w Browarze Piwna. Ogólnie Browar Chmielogród powstał w lipcu 2014 roku, założycielami projektu są: Wojciech Szlosowski oraz Wojciech Piasecki. Rudobrody Mag to piwo w stylu American Pale Ale, uwarzone z jednym chmielem - amerykańską odmianą Simcoe. Jest to piwo niefiltrowane, pasteryzowane, naturalnie mętne. Każdy znał Rudobrodego Maga, który z pomocą tajemnych zaklęć chętnie przychodził w sukurs mieszkańcom Chmielogrodu. Raz do roku można było pójść do niego, aby odczarować swoją szarą egzystencję. Panny na wydaniu usidlały swoich wybranków, żacy cudownie zaliczali egzaminy, a starszyzna likwidowała problemy zdrowotne. Nawet piwowar, któremu podczas leżakowania skisło piwo, mógł ratować reputację prosząc czarownika o stosowne gusła na poprawę jakości trunku. I to właśnie piwo stanowiło podstawę receptur wszelakich mikstur, naparów i maści, których skuteczność czyniła z Rudobrodego jedną z najbardziej poważanych postaci miasta.

Warzone przy użyciu: wody, słodu, drożdży i chmielu Simcoe, zawiera słód jęczmienny.
Osad na dnie butelki jest zjawiskiem naturalnym.
Piwo miało premierę w Browarze Piwna, 13 marca 2015 roku.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-27 11:55:11

oceny Oceny

Użytkownicy 6,65 / ilość: 20
Goście 5,75 / ilość: 4
średnia6,5 / ilość: 24

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
root-theory
starstarstarstarstar
2015-05-27 21:54:44
Wytrawne, do klasycznych nut ipa wnosi owoce suszone, świeże orzechy, trochę mokry karton.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-03-29 15:56:36
Barwa złota, lekko zamglona.Piana o różnopęcherzykowej strukturze, w kolorze białym.Po nalaniu obdita i wysoka na ponad trzy centymetry, niestety szybko się krzaczy, przez wielokrotne powiększenie się pęcherzy.Piana po lekkim obniżeniu się wygląda dość nienaturalnie, grube bąble osiadają na ściankach, tworząc bardzo niesystematyczny kożuch.Po czasie zostaje minimalny, gdzieniegdzie prześwitującą kołderkę.Ślady na szkle jakie zostawia po sobie piana są gruboziarniste, nierówne, lecz grube i całkiem trwałe.Aromat wyraźny, aczkolwiek nieco niepokojący.Na pierwszy plan wybija się solidny diacetyl, coś jak zjełczałe masło, towarzyszą mu nuty starego, podwędzanego sera, dopiero po czasie ujawniają się akcenty tropikalnych owoców i żywicy.W smaku piwo również ma ten charakterystyczny posmak maślanego, nieświeżego sera, jednak szybko przemija.Potem jest dużo lepiej, aczkolwiek bez szału.Tropikalne owoce, z średnią porcją słodyczy i subtelnym karmelem.Można też wylapać minimalne akcenty żywiczno-leśne.Goryczka zjawia się szybko, jest wyraźna, zalegająca i długa.Nadaje piwu rzeźkiego, orzeźwiającego posmaku - ma profil cytrusowy.Idealnie przysłania słodycz, od momentu pojawienia się jej, nie czuć praktycznie nic innego.Nasycenie średnie, odpowiednie.Duży zawód.W sumie z Chmielogrodu piłem wcześniej tylko jedno piwo, ale wydawało mi się, że znają się na rzeczy.Tym razem piwo bardzo przeciętne, a w aromacie nawet wadliwe.Diacetyl i akcenty starego sera, to nie to czego oczekiwałem po Single Hop Simcoe APA.Goryczka w smaku zamurowała wszystkie inne walory, jakie mogłoby się odezwać.Czyżby to przenosiny do Witnicy nadały piwu takich ciekawych akcentów? Ogólnie jestem zły bo jednego piątkowego wieczoru wypiłem dwa piwa i oba były raczej słabe.Najpierw WIT z Beer City, który okazał się być Altem, a teraz wadliwy Rudobrody Maz z maślano-serowym aromatem i chininową, przesadną goryczką, nice...
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.