Chmielarium Angielski Hydrant
Chmielarium Angielski Hydrant
Chmielarium Angielski Hydrant
% alk. 5.2
Blg 13.0
IBU 36
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Produkt browaru kontraktowego Chmielarium, który swoje piwa warzy w browarze Zodiak, z miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia, nieopodal Kłodawy. Angielski Hydrant jest drugim piwem uwarzonym przez ten browar. Zadebiutował on we wrześniu 2014 roku udanym piwem w stylu AIPA - Pompa Chmielu. Angielski Hydrant to piwo pasteryzowane i niefiltrowane, w stylu Ekstra Strong Bitter.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Carahell, Caraamber, Caraaroma; chmiele: EKG, Fuggle, Admiral; drożdże: Safale S-04.
Sugerowania temperatura podania piwa to 10°C.

Barwa bursztynowa, lekko zmętniona. Piana w ciemniejszym odcieniu bieli, uformowana z średnich oraz drobnych pęcherzy. Centymetrowy kożuch nie utrzymuje się zbyt długo, szybko dziurawi się w paru miejscach, po czym zostają liczne wyspy i nieduży pierścień. Pozostawia nietrwałe, mało wyraźne i cienkie koronki na ściankach. Aromat wyraźny, lekko papierowy, co jest oznaką utlenienia. Wyraźny słód z akcentami karmelowo-chlebowymi. Do tego subtelna słodkość. W smaku słodowe z wyczuwalnym karmelem, przypieczoną skórką od chleba i subtelnym posmakiem owocowym. Szybko ujawnia się dość wyraźna goryczka, która nawet długo się utrzymuje. Nasycenie na poziomie średnim, ciut za wysokie jak dla tego piwa. Piwo jest lekkie w odbiorze, przyjemnie się je pije.
Dodał: prodwin - 2015-04-14 09:13:14

oceny Oceny

Użytkownicy 6,47 / ilość: 19
Goście 6,33 / ilość: 3
średnia6,45 / ilość: 22

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2015-05-21 22:53:13
Cena : 8.10 ( 500ml) Piana : duże pęcherze , bialutka powoli opada ,kolor mętny bursztyn , zapach : lekkie owowce ,chmiel , papierowość , smak : leciuteńki karmel , delikatna kwaskowatość przez moment , na końcu chwilowa wyraźna goryczka opadająca stopniowo , Naprawdę dobry okaz
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Kylo_WR
starstarstarstarstar
2015-04-03 21:28:35
Jestem milo zaskoczony. Bardzo chmielowe piwo mimo komentarzy o przewżającym smaku karmelowym. Aromat również chmielowy z minimalnymi akcentami slodowymi. Jedyny minus to piana. Bardzo slaba. To pierwsze moje piwo ESB.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
waw71
starstarstarstarstar
2015-03-25 09:43:41
Nie tego się spodziewałem po ESB. Aromat nijaki, smak podobnie, piana zniknęła błyskawicznie. Do tego etykieta po prostu brzydka. Powtórki nie będzie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-12-07 19:27:05
Nie piłem pierwszego piwa z tego browaru, ale kumple mówili mi, że było świetne.Z tego też powodu zakupili Angielski Hydrant.Co do etykiet, są bardzo słabe, również kontra mi się nie podoba, mało przejrzysta.Wiadomo, żę najważniejszy jest środek.Czekam na jakieś ESB, które chociaż trochę zbliży się do mojego ulubionego przedstawiciela tego gatunku czyli Magica z Widawy.Hydrant wizualnie niczym nie zaskoczył ani też nie zachwycił.Aromat pozostawiał wiele do życzenia, niestety mokry papier, i inne oznaki utlenienia były od razu wyczuwalne.W smaku również nie było to piwo, do którego chciałbym wrócić, nic nadzwyczajnego.Coś na kształt ostatnio wypitego ESB z Birbanta.Takie trochę bezbarwne, mało charakterystyczne.Postaram się zdobyć Pompę Chmielu, bo Angielski Hydrant wcale nie zachwycił, był przeciętny.Więcej w opisie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.