Chimay Triple
Chimay Triple
Chimay Triple
% alk. 8.0
Blg 17.3
5410908000029addbarcode
ulubione: 5

Piwo warzone w zakonie Trapistów w belgijskim Chimay od 1966 roku. Piwo niepasteryzowane, które refermentuje w butelce zachwyca smakiem i aromatem. Kolor jasno bursztynowy, lekko mętne. Biała, bardzo gęsta i drobnoziarnista piana tworzy dużą, trwałą czapę, a w czasie picia osadza się na ściankach. Zapach lekko kwaśny, winogronowy. W smaku treściwe,
lekko owocowe, mocna, wytrawna goryczka w posmaku. Wyczuwalny alkohol jest niewątpliwie zaletą nie wadą, gdyż jest to piwo do degustowania i delektowania się.
Dodał: bibosz - 2012-09-12 08:59:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,44 / ilość: 34
Goście 8,33 / ilość: 18
średnia 7,75/10 / ilość: 52

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-07-17 19:29:19
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca jednak trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu mocne wytrawne nuty, sporo drożdżowych klimatów, coś z winności, po ogrzaniu natomiast ujawnia się lekka alkoholowa woń. W smaku ciężkie i złożone, fermentujące drożdże dominują na podniebieniu, występuje tutaj dobra kontra słodowa, mniej kwaskowości, minimalnie zaznaczona belgijska fenolowość i przyprawowość, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny tylko dla tego piwa, etykieta w białej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie. Warka 12.2020. Tripel podobny bardziej do rodzimych Komesów niż do typowych belgijskich wyrobów. Ciężkie degustacyjne piwo o profilu drożdżowym z nutą wytrawności, pijalność niska, doznania smakowe niebanalne. Chyba jednak wolę bardziej aromatyczne i zróżnicowane smakowo triple, ten od Chimaya przyjemnie rozgrzewa przełyk, ale czegoś mi tutaj brakuje... Mogę zaproponować maksymalnie 7 z minusikiem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-03-09 13:09:39
Aromat pół-wytrawny, wyraźnie w typie białego wina. Owocowy, lekko cytrusowy, słodowy a w tle drożdżowy akcent w typie goździka. Są też nuty suszonych skórek pomarańczy.

Piwo o ciemnozłotej barwie, idealnie klarowne. Piana jak to w belgach - wysoka, obfita, jednak zbudowana z dużych bąbelków. Biała, opadająca w średnim tempie do warstewki około pół centymetrowej która w końcu ładnie wygląda - drobnopęcherzykowa, biała, powoli opadająca i zdobiąca szkło.

Wyraźnie pełne, ciężkie a mimo to wytrawne piwo o winnej charakterystyce z zaskakująco wysoką goryczką. Gorycz chmielowa, ale w tym samym momencie nieco drewniana, taniczna, beczkowa. Troszkę jabłkowych estrów w smaku. Wysoko nasycone dwutlenkiem węgla co nie powinno dziwić. Alkohol nie wyczuwalny.

Spodziewałem się więcej po tym piwie. Przede wszystkim większej owocowości, przyprawowych nut belgijskich. Zaskoczyła mnie też wysoka goryczka i taniczność w smaku. Winne, słodowe piwo trącące mocno jakimś strong lagerem a może nawet bardziej belgian strong pale ale'm w stylu Duvela.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-02-07 11:21:03
Sprzedam butelkę 3 litrową chimay Peres trappistes 9% alc.ważność spożycia do końca 2018 roku rocznik 2013 cena 150 zł możliwość odbioru osobistego w cenie 120 zł telefon 669161135 lub zapraszam do kontaktu mailowego [email protected] lub Facebook globi globi
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-02-01 00:51:54
Chimay Triple, częściej Blanche/White lub Cinq Cents ? trippel klasztorny, trapistów, z historią sięgającą 1966
W aromacie jakby dzikie, przywodzi trochę na myśl brety i stajnię, trochę żywiczne, coś aptecznego, dużo owoców, aromat trochę zbożowy, trochę jakby dymiony, tu belgijskiej przyprawowości jest sporo.
Kolor ciemny bursztyn, mętne, śliczna piana, śliczny firankowy lacing.
To piwo ma wkrótce termin przydatności, a Chimay daje im zwykle 4-5 lat, więc tyle może mieć, ale alkohol się nie ułożył, bo trochę nie miał w czym, jest pełniejsze od dubbla, ale wciąż lekko wodniste, co nie znaczy, że złe. Piwo wytrawne, choć pełniejsze szłoby w lekką słodkość, ta tu jest mocno trzymana w ryzach przez sporą goryczkę alkoholowo-chmielową, delikatna chmielowość, ale taka swojska, ziołowa, trawiasta, bardzo dużo nut przyprawowych, korzennych z goździkiem, trochę kolendry, trochę pieprzu, ono jest mocno biszkoptowe, herbatnikowe i przypomina mi takie pierniczki z pieprzem, trochę daje pszenicznością, drożdżowością, dużo owocowości, głównie białe owoce, jabłko, gruszka, brzoskwinia, Ale jakiś cytrus się znajdzie, znów jakby żywiczność. Lekka nuta winna białego wina. Bardzo dobre, bardzo dobrze ułożone (poza tym alkoholem), naprawdę sprawia wrażenie elitarnego trunku premium, a przy tym leciwego, dostojnego, szkoda, że trochę wodniste, mocno na tle innych tripli.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010