Chimay Triple
Chimay Triple
Chimay Triple
% alk. 8.0
Blg 17.3
5410908000029addbarcode
ulubione: 7

Piwo warzone w zakonie Trapistów w belgijskim Chimay od 1966 roku. Piwo niepasteryzowane, które refermentuje w butelce zachwyca smakiem i aromatem. Kolor jasno bursztynowy, lekko mętne. Biała, bardzo gęsta i drobnoziarnista piana tworzy dużą, trwałą czapę, a w czasie picia osadza się na ściankach. Zapach lekko kwaśny, winogronowy. W smaku treściwe,
lekko owocowe, mocna, wytrawna goryczka w posmaku. Wyczuwalny alkohol jest niewątpliwie zaletą nie wadą, gdyż jest to piwo do degustowania i delektowania się.
Dodał: bibosz - 2012-09-12 08:59:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,55 / ilość: 42
Goście 8,33 / ilość: 18
średnia7,78 / ilość: 60

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
2021-01-02 06:25:30
Warka do 12/2020.
Bursztyn, miód, herbata. Coś z tej palety. Piana wzorowa w ilości średniej. Z ładnym lacingiem. Aromat słodki. Biszkoptowo owocowy z nutką likierową. Suszone owoce też da się wyczuć.
Dobrze wysycone. Pełne, treściwe. Akcenty podobne jak w aromacie. Dochodzi zbożowość, skórka od chleba. Ale i owocowość jest bogatsza: brzoskwinie, gruszki. Na finiszu delikatna pestkowo-skórkowa goryczka. Przyjemny, dobry klasyk.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2018-07-17 19:29:19
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca jednak trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu mocne wytrawne nuty, sporo drożdżowych klimatów, coś z winności, po ogrzaniu natomiast ujawnia się lekka alkoholowa woń. W smaku ciężkie i złożone, fermentujące drożdże dominują na podniebieniu, występuje tutaj dobra kontra słodowa, mniej kwaskowości, minimalnie zaznaczona belgijska fenolowość i przyprawowość, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny tylko dla tego piwa, etykieta w białej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie. Warka 12.2020. Tripel podobny bardziej do rodzimych Komesów niż do typowych belgijskich wyrobów. Ciężkie degustacyjne piwo o profilu drożdżowym z nutą wytrawności, pijalność niska, doznania smakowe niebanalne. Chyba jednak wolę bardziej aromatyczne i zróżnicowane smakowo triple, ten od Chimaya przyjemnie rozgrzewa przełyk, ale czegoś mi tutaj brakuje... Mogę zaproponować maksymalnie 7 z minusikiem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2018-03-09 13:09:39
Aromat pół-wytrawny, wyraźnie w typie białego wina. Owocowy, lekko cytrusowy, słodowy a w tle drożdżowy akcent w typie goździka. Są też nuty suszonych skórek pomarańczy.

Piwo o ciemnozłotej barwie, idealnie klarowne. Piana jak to w belgach - wysoka, obfita, jednak zbudowana z dużych bąbelków. Biała, opadająca w średnim tempie do warstewki około pół centymetrowej która w końcu ładnie wygląda - drobnopęcherzykowa, biała, powoli opadająca i zdobiąca szkło.

Wyraźnie pełne, ciężkie a mimo to wytrawne piwo o winnej charakterystyce z zaskakująco wysoką goryczką. Gorycz chmielowa, ale w tym samym momencie nieco drewniana, taniczna, beczkowa. Troszkę jabłkowych estrów w smaku. Wysoko nasycone dwutlenkiem węgla co nie powinno dziwić. Alkohol nie wyczuwalny.

Spodziewałem się więcej po tym piwie. Przede wszystkim większej owocowości, przyprawowych nut belgijskich. Zaskoczyła mnie też wysoka goryczka i taniczność w smaku. Winne, słodowe piwo trącące mocno jakimś strong lagerem a może nawet bardziej belgian strong pale ale'm w stylu Duvela.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2018-02-07 11:21:03
Sprzedam butelkę 3 litrową chimay Peres trappistes 9% alc.ważność spożycia do końca 2018 roku rocznik 2013 cena 150 zł możliwość odbioru osobistego w cenie 120 zł telefon 669161135 lub zapraszam do kontaktu mailowego [email protected] lub Facebook globi globi
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.