Chamowniki Beczkowe (dawniej Wiedeńskie)
Chamowniki Beczkowe (dawniej Wiedeńskie)
Chamowniki Beczkowe (dawniej Wiedeńskie)
% alk. 4.5
Blg 11.0
4670001499767addbarcode
ulubione: 5

Marka piwa jest znana i lubiana przez prawie 150 lat i pochodzi od historycznej nazwy dzielnicy w Moskwie ("Cham" dawna nazwa płótna z lnu). Chamowniki Wiedeńskie warzone jest przy użyciu specjalnych słodów: tradycyjnego typu Wiedeński lager, lekkiego słodu Wiedeńskiego, czerwonego słodu "Karared" oraz karmelowego. Przy produkcji piwa używa się tylko szlachetnych rodzajów niemieckiego chmielu: Sapphire i Tettnanger, które dają piwu delikatny kwiatowy aromat i łagodną gorycz. Piwo nalewane jest do unikatowej, oryginalnej butelki z kapslem wykonanym z nowoczesnej technologii Ring-pull.

Piwo jasne, pasteryzowane, filtrowane
Składniki: czysta woda pitna, słód browarny jęczmienny, chmielowe produkty
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 470 ml.
Dodał: Gość - 2013-08-29 09:52:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,62 / ilość: 42
Goście 7,07 / ilość: 15
średnia6,74 / ilość: 57

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MJK
starstarstarstarstar
2021-06-12 18:35:47
Nie ma powodów by narzekać - największym atutem tego lagera jest wygląd - super klarowny, bursztynowy z dość skąpą ale lacingową pianą. Pachnie dość słabo, bez jakichś specjalnie wyróżniających akcentów. Smakuje jak dobry lager wiedeński, lekko słodki, lekko słony, bez żadnych wyraźnych dodatków. Wysycenie średnie, pijalność i sesyjność lowyżej średniej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2018-10-08 23:34:05
Wygląd: barwą to raczej dolnej widełki vienna legera, o ile w ogóle, po prostu ciemny bursztyn, ładna piana, trwała, ładny lacing
Zapach: dosyć czysto, czuć, że to koncerniak, dużo się tu nie dzieje, jakiś karmel, delikatny aromat chmielu
Smak: Piwo raczej do gaszenia pragnienia, ale choć Moskowskaja Piwowariennaja Kompanija nie rozpieszcza jeśli chodzi niewadliwość piw, jest tam wszystko, głównie DMS, to jednak Chamowniki zawsze trzymają poziom (ich pils jak się trafi dobra warka to naprawdę wali chmielem), w Polsce wszystkie wypusty MPK są w podobnej cenie, ale rozumiem, że to ich marka premium. Wienskoje są w stylu z tym 4,5% i 11 Plato, to dolne widełki, ale jednak, więc ciężko oczekiwać pełni, smak to ma, lekko słodowe, opiekane, delikatny, nienachalny karmel słodowy (czyli nie patent Czarnkowa lub Krajana: wjebmy karmel do piwa), lekka chmielowość, wyraźna goryczka w finiszu, zachwytu żadnego, ale przyczepić też się nie można.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2018-07-21 13:16:58
Piana w kolorze écru. Dziurawiąca się - opadająca do małego kożucha. Lacing zarysowany w postaci bardzo delikatnych kleksów. Barwa ciemno-złota, wpadająca w miedź... - klarowna. W aromacie za dużo się nie dzieje. Lekkie nuty zbożowe wyczuwalne. Delikatna chlebowość. W smaku lekkie, pijalne. Uczciwa jedenastka! Smakuje...

Wysycenie: średnie
Warka do: 20.01.2019r

P.S. - Butelka, kapsel... ogólna szata graficzna oraz wykonanie: 10/10!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2017-10-31 20:50:10
W butelce aromat nie był najgorszy - przyjemna, pełna słodowość w postaci karmelkowych akcentów oraz nut opiekanej skórki od chleba. W szkle za to pojawiają się wady które przykrywają przyjemne słodowe akcenty - jest nieprzyjemny aroma mokrego zboża, masła, oraz owocowe estry, które w połączeniu ze wspomnianą słodowością przypominają nieco czerwone/leśne owoce.

Piwo o jasnomiedzianej barwie, idealnej klarowności. Sądziłem że barwa będzie nieco ciemniejsza, bliżej bursztynu. Piana niezbyt obfita, niska warstewka która mieni się w kolorze białym opada szybko i od początku zbudowana jest ze średniej wielkości bąbelków. Po kilkudziesięciu sekundach ślad po niej praktycznie zaginał.

Smak adekwatny do aromatu, z tą tylko róznicą że wady nie zaznaczają się tak mocno. Przyjemnie pełne, wyraźnie słodowe, chlebowo karmelowe. Znów są akcenty przypiekanej skórki od chleba. Słodkie, słodowe, delikatnie kwaskowe przy finishu. Wyczuwalna też goryczka, która sprawia nieco wrażenie metalicznej - ale po teście na skórze nie wyczułem żelaza.

Niezłe piwko, na pewno lepsze niż Książęce Czerwony Lager które jest w tym samym stylu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.