Chamowmniki Bawarskie
Chamowmniki Bawarskie
Chamowmniki Bawarskie
% alk. 4.8
Blg 12.0
4670001499828addbarcode
ulubione: 2
cena: 6,00 zł

Piwo pszeniczne produkowane w Moskwie. Jest półciemne, niefiltrowane, pasteryzowane. Posiada lekkie zmętnienie. Zapach jest przyjemny: słodkawy, piwny, słodowy, lekko drożdżowy. Smak zaskakuję lekkością a zarazem pełnią subtelnych nut smakowych: bananów, goździków, słodów, biszkoptów i karmelu. Posiada przyjemną słodycz, która współgra z aromatycznym chmielowym akcentem. jest lekko gęste i sycące, różniące się smakiem na tle innych pszenic pod wieloma aspektami. Chamowniki bawarskie (pszeniczne) są zabutelkowane w charakterystyczne, przypominające wazon butelki, zamknięte kapslem z wykorzystaną do produkcji technologią ring-pull (podobnie jak w tymbarku tylko na końcu nie ma kółka tylko uformowany plastik). W 2014 roku piwo zdobyło złoty medal "Monde Selection".
Dodał: piwowarwwa - 2013-11-08 13:38:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,75 / ilość: 20
Goście 7,87 / ilość: 15
średnia 7,23/10 / ilość: 35

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-11 00:04:21
Wygląd: no to trochę dowcip, piwo jest całkiem klarowne i ciemne jak dunkel weizen, ale piana ładna
Zapach: no super weissbier, pachnie jak lager, trochę chmielowo, no dobra, dalekie goździki
Smak: słodkawy, jest jakaś nuta goździkowa, może to i górna fermentacja, a może aromat, kristallklary to nie są jakieś nośniki smaku, tak jest i w tym przypadku, piwo jest fajnie gładkie, jedyne co zapada w pamięć to jego karmelowość.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 3 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-06-30 15:11:39
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty charakterystyczne dla piw pszenicznych, choć wyczuwalne tylko nieznacznie banany, goździki oraz drożdże. W smaku podobnie, lekko tylko zaznaczona drożdżowość, w tle banany oraz goździki, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, generalnie jeśli chodzi o doznania smakowe to jest tutaj ubogo... wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Chamowniki, interesujący kształt butelki, etykieta minimalistyczna, bez rewelacji graficznych. Warka 21.01.2019. Średniej jakości pszeniczne piwo od rosyjskiego browaru, nie wyróżniające się niczym przynajmniej jeśli chodzi o smak, a samą butelką furory nie można zrobić. Jakość nieadekwatna do ceny, zbyt duża wodnistość brakuje treściwości i ciała. Za taki stosunek mogę zaproponować góra 5.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2016-11-11 00:05:23
Przyzwoity Pszeniczniak Jasna Barwa Zmętniona w Zapachu Goździki Banany w Smaku Kwaskowe nieraz za bardzo Goryczka Niska Piwo nie jest złe ale Piłem już lepsze Pszeniczniaki.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-06-10 17:41:20
Barwa jasnej miedzi, klarowna. Piana obfita, w kolorze łamanej bieli.Tworzą ją drobne pęcherze, po nalaniu wysoka na około 2-3 centymetry.Opada powoli do zwartej, cienkiej warstwy i pierścienia, ładnie oblepia szkło.Posiada delikatny, słodki aromat pszenicy, kojarzący się z łagodną nutą bananowo-goździkową.W smaku również delikatne, lekka kwaskowość miesza się z subtelnym gładkim posmakiem pszenicy, który przechodzi w lekką słodycz i podkreślony jest sporym wysyceniem.Ogólnie lekki zawód, miałem ochotę na porządnego pszeniczniaka, a dostałem coś bardzo przeciętnego.Skwitowałbym to stwierdzeniem, iż, za mało pszenicy w pszeniczniaku.Świetna oprawa rozbudza zmysły, jednak zawartość szału nie robi.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010