Cech Piwowarów BRJ Leprikon
Cech Piwowarów BRJ Leprikon
Cech Piwowarów BRJ Leprikon
% alk. 5.5
Blg 13.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Cech Piwowarów Grupy Browary Regionalne Jakubiak uwarzył swoje pierwsze piwo: Leprikon w stylu Irish Red Ale. To doskonała propozycja dla wszystkich piwoszy, którzy otwarci są na nowe, rzadko spotykane w Polsce piwne smaki i aromaty pochodzące z Wysp Brytyjskich.
Leprikon to piwo uwarzone w browarze w Lwówku Śląskim przez Cech Piwowarów BRJ. To typowo mocne piwo, rozgrzewające o lekko ziołowej nucie - idealne na tę porę roku. W jego skład wchodzą słody tj. Pilzneński, Crystal, Amber, a także Barwiący. Tym co wyróżnia to piwo to rzadko spotykany, pochodzący z Wielkiej Brytanii chmiel Pilgrim o właściwościach zarówno goryczkowych jak i aromatycznych. Leprikon jest piwem o kolorze głębokiej czerwieni, które cechuje głęboki chmielowy smak.
„Cech jest rodzajem odskoczni od wypracowanego portfolio, ciekawym eksperymentem. Efekty naszej pracy mają zaskakiwać nowymi propozycjami. Piwo Leprikon w stylu Irish Red Ale to dopiero początek smakowych wrażeń, jakie chce dostarczyć piwoszom Cech Piwowarów BRJ.” – mówi Maciej Jakubiak wiceprezes Grupy Browary Regionalne Jakubiak. „Piwo Leprikon podobnie jak inne piwa uwarzone przez Cech Piwowarów, będzie dostępne w wersji limitowanej 30 tysięcy butelek” – dodaje.
Także etykieta pierwszego piwa uwarzonego przez Cech Piwowarów przełamuje przyjęte konwencje graficzne poszczególnych browarów Grupy BRJ. Na etykiecie piwa umieszczony został Leprechaun (Leprikon) który w mitologii irlandzkiej jest rodzajem skrzata zamieszkującego ziemię Irlandii. Leprikony są bardzo trudne do oswojenia, i mają wręcz wojowniczy charakter. Wizualne elementy piwa Leprikon podkreślają, że Cech Piwarów Grupy BRJ nie boi się odważnych połączeń smakowych i jeszcze nie raz zaskoczy piwoszy.
Cech Piwowarów zrzesza piwowarów wszystkich browarów Grupy BRJ. Podczas spotkań piwowarzy doskonalą swoje umiejętności, wzajemnie się inspirują oraz warzą coś specjalnego dla miłośników piwa. Cech Piwowarów Browarów Regionalnych Jakubiak zwolniony jest ze standardowych rozwiązań i wydeptanych ścieżek, jego członkowie nie boją się odważnych połączeń smakowych i chcą wyznaczać nowe trendy. Każda piwna nowość jaką stworzą piwowarzy Cechu BRJ podczas sesji w jednym z browarów Grupy będzie warzona w ograniczonej ilości.

Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-02-19 08:31:21

oceny Oceny

Użytkownicy 6,37 / ilość: 19
Goście 7,4 / ilość: 5
średnia6,58 / ilość: 24

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2016-07-12 16:47:51
Piana mega, utrzymuje się do koca, smak tak jak piwa regionalne z przed 10 lat bez odurzania chmielem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-05-10 19:07:07
jestem mieszkańcem Lwówka i powiem właśnie spożywam Leprikon i powiem że jest bardzo smaczne i warte swojej ceny dużo ekstraktu co podoba mi się w piwach daje najwyższą ocenę glapus
awatar
Cervezarianin
starstarstar

2016-05-05 22:19:14
Piwo da się wypić i tyle. Jeżeli Cech Piwowarów BRJ podejmuje wysiłek uwarzenia edycji limitowanej to należałoby spodziewać się czegoś naprawdę wyjątkowego. Jak dla mnie Jankes jest nie do pobicia i postawił chyba za wysoko poprzeczkę. Co do wrażeń to głównie słodkość w aromacie i smaku, brak aromatów, goryczka lekka, głównie ziołowa. No i niestety żelazo na nadgarstku. In plus barwa piwa. Lepsze od pospolitego lagera ale bez innowacyjności na jaką liczyłem. Oby odrobili pracę domową przed kolejną inicjatywą.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 2, wygląd: 9 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2016-03-27 21:58:10
Mnie Leprikon bardzo smakował. Piękna miedziana barwa, ziołowy zapach i ciekawa cytrusowa goryczka w smaku. Bardzo dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.