Mocny Lager z Włoch, w którego smaku dominują nuty karmelu. Barwa może przypominać whisky lub ciemny bursztyn. Dość delikatnie gazowane, wyczuwalne też nuty alkoholowe. Przez producenta piwo klasyfikowane jako deserowe.
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel.
Zalecana temperatura serwowania 6-8°C.
Dostępne w butelce o pojemności 500 ml.
Komentarze:
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Kindi
Borsuk77
Wygląd - kolor jasnego rubinu, duże wysycenie, piana obfita o drobnych pęcherzykach koloru kremowego, klarowne - prezentuje się okazale.
Zapach - dominuje zapach wiśni kojarzący się z wieloma porterami, do tego przyjemna słodowość, tępy alkohol w aromacie niewyczuwalny.
Smak - dominują owocowe nuty na czele z wiśniami czy suszonymi śliwka, do tego delikatna goryczka, alkohol świetnie ukryty zważywszy na jego niemałą zawartość.
Reasumując - dobry strong lager, który może przypominać koźlaka, choć przydałoby się nieco więcej treści. Waham się między 7 a 8 w 10-stopniowej skali. Jednak siedem, ale z plusem.