Castelain Ch’Ti Blonde
Castelain Ch’Ti Blonde
Castelain Ch’Ti Blonde
% alk. 6.4
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Piwo z północnej Francji to przedstawiciel stylu Bière de Garde w odmianie Blonde. Cechuje się zwartą, biała pianą, chmielowo-ziołowym aromatem i mocno słodowym smakiem, z minimalną jedyni goryczką w tle.
Dodał: krzysiek.w17 - 2014-08-07 18:09:05

oceny Oceny

Użytkownicy 6,08 / ilość: 12
Goście 7,81 / ilość: 21
średnia 7,18/10 / ilość: 33

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2017-10-08 22:47:29
Solidna czapa białej piany o strukturze drobno-pęcherzykowej. Piękny, obfity dobrze zaznaczony lacing. Barwa jasno złota, słomkowa - klarowna z osadem w postaci drobinek drożdżowych unoszących się w głębi trunku. Aromat z butelki jest bardziej wyrazisty jeśli chodzi o akcenty owocowe jak i kwiatowe. Po nalaniu do szkła już bardziej dominują nuty słodowo-chmielowe jak i również maślane.
Wysycenie średnie.
Warka do: 03.10.2017r.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-07-05 17:33:32
Piana drobnoziarnista, delikatna ze słabym lacingiem, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca. Barwa ciemniejsza słomkowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, choć bez widocznych śladów zmętnienia. W zapachu mocno słodowe, owocowe i alkoholowe akcenty, nie sądziłem, że piwo będzie tak mocno aromatyczne. W smaku dominują nuty owocowo-słodowe i drożdżowe, alkohol subtelnie zaznaczony, czuć moc, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel oryginalny od francuskiego browaru, etykieta klasyczna i elegancka. Warka 03.10.2017. Naprawdę nie jest źle, po stylu Bierre Du Garde spodziewałem się większej nudy, a dostałem naprawdę solidne piwo, 6 będzie sprawiedliwą oceną, treściwe i konkretne piwo, choć pod koniec degustacji może przeszkadzać alkoholowy posmak.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
natanleander
starstar

2017-03-01 19:55:30
Nudne piwo o nijako- alkoholowym smaku.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 2, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-08-22 20:51:04
Zakupiłem po promocji w Intermarche, ale nie pamiętam za ile. Chyba coś koło 4-5 zł. Niestety ale zawiodłem się na tym piwie.

W zapachu piwo przypomina lagera. Nie doszukałem się tutaj cech charakterystycznych dla belgijskich blonde'ów. Aromat głównie słodowy, a nawet nieco maślany (diacetyl). Po przeladniu do szkła pojawia się dopiero nieco więcej nut - jest aromat jabłek, nieco przyprawowości oraz charakterystyczne nuty winne. Całość jednak niezbyt intensywna i niezbyt przyjemna.
Piwo o złotej barwie, idealnie klarowne. Piana obfita, biała, zbudowana ze średnich i dużych bąbelków. Opada w średnim tempie.

W smaku słodkawe, słodowe. Wyczuwalna jest też delikatna nuta przyprawowa, nieco cierpkawa. Aftertaste delikatnie kwaskowaty, wytrawny. Goryczka znikoma ale to charakterystyczne dla stylu. Wysycenie średnio-wysokie. Jakas "belgia" w smaku jest, ale piłem o wiele lepsze blond'y a warto dodać że nie jest to gatunek który porywa.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010