Cameleon Karminowy
Cameleon Karminowy
Cameleon Karminowy
% alk. 5.6
Blg 14.0
brak koduaddbarcode

...podobno KARMINOWY blask tego pożaru rozświetlił całą okolicę. Rankiem znaleziono dwie nadpalone skrzynie. Słód w nich trzymany zmienił kolor na bardzo ciemny, a do tego pachniał świeżo paloną kawą i gorzką czekoladą. Legenda głosi, że tak powstał pierwszy słód palony, do którego dorzuciliśmy obfitą ilość nowofalowych chmieli.
Tak powstała bezkompromisowa Black IPA. Ciemna z wysoką goryczką, odświeżającym aromatem i lekko kawowym finiszem. Browar Cameleon - KARMINOWY. Skusisz się?

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Pszeniczny, Biscuit, Caraaroma®, Special B; chmiele: Equinox, Citra, Amarillo, Sticklebract; drożdże: Safale US-05.
Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane.
Sugerowana temperatura podawania 12-16°C.
Polecane szkło: IPA Glass.
Dostępne w butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: SaintBase - 2016-10-29 15:20:18

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 3
Goście 9,33 / ilość: 3
średnia8,17 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2017-04-29 23:04:59
Sporadycznie piję piwa w tym stylu, więc tym bardziej sam byłem ciekawy, co kupiłem.

Wygląd - kolor ciemnobrązowy (przypomina kawę parzoną po turecku), dość mętne, wysycenie raczej na średnim poziomie, piana niska koloru jasnobrązowego, ale zostawia ładne ślady na szkle. Aromat - żywica, chmielowa skórka oraz cytrusy - przyjemny, choć dość delikatny. Smak - intensywna goryczka żywiczno-ziołowa na pierwszym planie, następnie do głosu dochodzą nuty palonego zboża, karmelu i cytrusów - niestety goryczka zbytnio ściągająca.

Reasumując - chociaż piwo nie jest ideałem, to jednak pije się je z niemałą przyjemnością. Pijalne, co może dziwić, zważywszy na styl. Na koniec dodam, że kupiłem, wcześniej nie znając tego browaru, skusiwszy się na niską cenę związaną z kończącą się datą przydatności do spożycia (04.05.2017) - wziąłem w ciemno cztery butelki i było to dobre posunięcie. Możliwe, że dalej od daty ważności byłoby lepsze - tzn. chmiele byłyby bardziej ułożone. Ale też mogę się czepiać, skoro piję właśnie piwo, które \"dopiero\" za pięć dni będzie niepełnowartościowe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2017-04-29 19:51:04
Goryczka fajna, wyczuwalna od palonych słodów. Aromat nieco slabszy dominują tu tylko nuty palone. Solidna czarna ipka warta spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar
2016-11-23 18:41:43
W aromacie leśne nuty i palone akcenty. W smaku dość solidna, ale nieprzegięta goryczka, trochę za dużo nut palonych i ciastkowych, balans smakowy też mógłby być lepszych, ale w sumie niezłe Black IPA.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.