PiwoWarownia Córka Młynarza
PiwoWarownia Córka Młynarza
PiwoWarownia Córka Młynarza
% alk. 4.8
Blg 12.0
IBU 35
brak koduaddbarcode


Piwo w stylu American Wheat uwarzone przez browar Piwowarownia ze Szczyrzyca. Dodatek skórki od cytryny wspaniale uzupełnia cytrusowy aromat chmieli. W połączeniu z bardzo łagodną goryczką gwarantuje miłe orzeźwienie. Piwo charakteryzujące się bardzo delikatną (zgodnie ze stylem) goryczką na poziomie 35 IBU.
Dodał: Kaente - 2015-10-16 12:24:08

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 30
Goście 8,06 / ilość: 18
średnia 7,4/10 / ilość: 48

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2017-10-16 17:40:04
Barwa Jasna Miodowa Lekko Zmętniona Nie Do Końca Przejrzysta w Aromacie Trochę Ubogo Czuć Słód i Lekkie Cytrusy w Smaku Delikatne Podobnie Jak w Zapachu Czuć Słód Delikatne Cytrusy Lekko Kwaskowe Akcentów Pszenicznych Jest Bardzo Mało Spodziewałem Się Więcej Po Tym Piwie Big Cyc American Wheat Wypadł Już Dużo Lepiej Od Tego Piwa.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-08-21 21:07:53
Aromat subtelny, mało intensywny, ale w głównej mierze cytrusowy, z wyraźną nutą cytryny i skórki cytrynowej. Trochę chlebowej słodowości ale ogólnie rzecz biorąc trochę pustawo, nijako i niezbyt charakternie. Brakuje aromatu. Po prostu.

Piwo bardzo jasne, jasno żółte, wręcz słomkowe. Delikatnie opalizujące. Piana niezbyt obfita, raczej rzadka i szybko opadająca. Zbudowana z drobnych i średniej wielkości bąbelków. Po chwili pozostaje jedynie obrączka przy szkle i cieniutki kożuch na środku.
O oblepianiu szkła nie ma mowy.

Powiedzieć że w smaku czuć dodatek skórki cytryny to jak nic nie powiedzieć. Piwo wytrawne, mocno cytrynowe, wręcz lekko kwaskowe co w american wheat'cie nie powinno mieć miejsca. Cytrynowy i kwaskowy aftertaste, cierpki i cytrynowy finish. Goryczka średnia, zalegająca, trochę grejpfrutowa. Wodniste, średnio wysycone dwutlenkiem węgla.

Przeciętne piwo. Brakuje chmielu, odrobiny słodyczy i gładkości. Sprawia wrażenie jakiegoś aromatyzowanego lagera bądź po prostu jasnego lagera z sokiem z cytryny. Piwo tego typu można polecić komuś kto całe życie pił koncerniaki. Na start przygody z craftem OK, ale porównując do innych american wheatów - słabo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-08-01 16:49:07
W zapachu cytrusy, owoce tropikalne trochę winogron, trochę chleba, zapach delikatny, ale ładny.
Kolor słomkowy, ładna piana i naprawdę trwała, jakiś lacing jest.
W smaku piwo delikatne, lekkie, wodniste, ale puszyste, pszeniczne, chlebowe, są cytrusy, są żywice, których nie było w zapachu, nie ma za to owoców tropikalnych, spora goryczka, goryczka cytrynowa, jak skórka, albedo cytryny, na ile przysłużyła się tutaj skórka cytryny, którą do piwa dodano, nie wiem. Bardzo lekkie, pijalne, ale szału nie robi jakiegoś.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
WoocashRosh
starstarstarstarstar

2017-06-28 10:42:50
Piana biała, drobno i średniopęcherzykowa, obfita, niezbyt trwała. Barwa jasnożółta, zmętniona. Aromat cytrusowy z lekkimi akcentami słodu pszenicznego. W smaku orzeźwiające, cytrusowe, nieco zbyt wodniste i słabo wysycone. Bardzo fajnie wyczuwalne nuty chmielowe, lekka goryczka. Dobre piwo na lato.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010