Bytów Portland
Bytów Portland
Bytów Portland
% alk. 4.9
Blg 12.0
IBU 43
brak koduaddbarcode

Piwo w stylu American Pale Ale uwarzone przez Browar Kaszubski Bytów.

Piwo prosto z serca Kaszub.
PORTLAND tworzony w Polsce to nasz hołd składany w kierunku pionierów piwowarstwa rzemieślniczego w USA. To właśnie na zachodnim wybrzeżu Ameryki m.in. w mieście Portland w latach 70 XX wieku miłośnicy piwa powiedzieli dość nudnym lagerom. Tak właśnie zaczęła się piwna rewolucja, która ogarnęła także nasz kraj. Gatunek American Pale Ale to umiarkowana goryczka i mocny cytrusowo-tropikalny aromat. Piwo świetnie wyważone, orzeźwiające o bardzo ciekawym smaku i niebiańskim zapachu.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Pale ale, Pszeniczny, Monachijski; chmiele: Citra, Marynka, Simcoe, Huel Melon; drożdże S-04.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
(UWAGA: wysoko nasycone dwutlenkiem węgla)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Fester - 2016-11-23 21:07:29

oceny Oceny

Użytkownicy 6,57 / ilość: 7
Goście 8 / ilość: 1
średnia6,75 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2017-06-10 11:26:33
Aromat z butelki dziwny, perfumowany, mydlany. Dominują słodkie mandarynki, landrynki, guma balonowa. Nuta przypalonego karmelu jest obecna w tle. Nie do końca określiłbym ten aromat mianem przyjemnego. Coś tu nie halo. W szkle na dodatek jest jeszcze bardziej słodko, piwo chyba utlenione bo wyczuwalne nuty miodowe, słodkawe, miodowo-kwiatowe.

Piwo o miedzianej barwie, lekkiej opalizacji. Piana bardzo niechętnie się tworzyła. Ledwo dwu centymetrowa warstewka zbudowana jest ze średniej i drobnej wielkości bąbelków, opada w średnim tempie. Pozostawia po sobie jednak ładny choć skromny ślad na szkle.

W smaku pustawe, pół-wytrawne, nawet nieco wodniste. Goryczka pomimo deklarowanych 42 IBU niska, w ogóle nie czuć aby było tyle jednostek goryczki. W smaku też miodowe, słodkawe. Chmielowy posmak jakiś taki kwiatowy, lekko może żywiczny. Finish wytrawny, ziemisty. Wysycenie niskie.
awatar
dawid3003
starstarstarstarstar
2017-04-07 19:28:54
Mocno aromatyczne piwo. Intensywny aromat cytrusów i chmielu. Przyjemnie się pije, trochę za mocno nagazowane.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
bartaspl1
starstarstarstarstar
2017-04-04 16:12:15
W smaku wyczuwalne nuty cytrusowe i owocowe, piana na niskim poziomie a praktycznie jej brak. Piwo do poprawienia w nowej warce i będzie naprawdę dobrze.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Fester
starstarstarstarstar
2016-11-25 22:57:44
Barwa złota, zmętniona. Piana za sprawą wysycenia potężna. Dynamiczne nalewanie skończyło się centymetrową warstwą piwa na dnie szkła, resztę pokala zajęła piana. Aromat przyjemny: mango i melon. W smaku trochę cytrusów, owoców tropikalnych i przede wszystkim melon/mango. Goryczka średnia, całkiem przyjemna. Udana PAPA? (Marynka). Chmiel Huel Melon wprowadził do piwa niesamowicie intensywny melonowy smak i aromat. Przez opisane wyżej przegazowanie niestety musiałem obniżyć ocenę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.