Bytów Chop In
Bytów Chop In
Bytów Chop In
% alk. 6.0
Blg 15.0
IBU 50
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Piwo uwarzone przez Browar Kaszubski Bytów.

Chop in to interpretacja popularnego stylu piwa India Pale Ale chmielonego polskimi odmianami chmielu. Styl ten charakteryzuje się wysoką goryczką, mocnym chmielowym aromatem oraz bogatym żywicznym, ziemistym i kwiatowym smakiem.

Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (pilzneński, monachijski, pszeniczny, karmelowy 150), chmiele (Iunga, Marynka, Oktawia, Sybilla, Cascade PL), drożdże (US-05)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-13 00:08:12

oceny Oceny

Użytkownicy 6,47 / ilość: 15
Goście 6,5 / ilość: 4
średnia6,47 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar
2017-03-16 11:16:48
Ten chmiel oktawia to tragedia, psuje nasycenie jakimiś bakteriami czy tym podobne....
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2016-03-29 22:49:09
Cena : 6,40
Warka : 08/08/16

Słowem wstępu pierwsze spotkanie z browarem z Bytowa, jednak coś mi świta że chyba piłem Polkę z tego browaru .

Barwa : ciemny bursztyn , występuje małe zamglenie

Piana : drobno oczkowa , taka jasno kremowa biel , nie zbyt obfita , tafle przykrywa lekkie prześcieradełko a otacza je obręcz miejscami grubsza z prześwitami , a miejscami niska i zwarta

Aromat : z butelki ( dwa słowa : ziemia i słód )
ze szkła : potężna dawka ziemistości , nie jest mocno intensywny lecz przeważą w tym piwku te zapaszki , żywicy nie wyczuwam , określę to tak jakby ziemia pomieszana była z śliwką suszoną , rodzynkami takie bardziej Angielskie klimaty oczywiście jeśli chodzi o owocowość tego piwa.


Smak : słód jest tu główną postacią co tworzy podstawę słodyczy tej propozycji , potem ziemistość , lekka nuta alkoholowa , goryczka lekko ściągająca , taka na wzór Angielskiego Pale Ale , ogólnie cała ta nasza PIPA to raczej EPA , jak by podszyli tą nazwę inaczej pasowało by do stylu ale Polska IPA to nie jest , wybaczcie , samo piwo nie jest złe ale nastawiony byłem na coś innego chociaż by na ta żywice a tu nic tylko ziemia i słodycz karmelowa , no niestety
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2016-03-14 22:24:24
Sporo słodowego charakteru w aromacie. Do tego trawa, delikatne nutki owocowe i sosnowe. Całkiem przyjemny aromat jak na polski chmiel, choć niezbyt intensywny. W szkle słodowość bierze górę, do tego nutki toffee, orzechów.
Wygląd piwa w porządku. Barwa bardzo ciemnego złota, wpadająca w bursztyn lub jasny rubinowy kolor. Piwo delikatnie opalizuje. Piana obfita, gęsta i bujna. Zbudowana z różnego rodzaju pęcherzyków, opada powoli i zostawia ładny lejsing.
Piwo pół słodkie, z wyraźną karmelowością i nutkami kwiatowymi. Goryczka ma średnim poziomie, taka herbaciana, nieco łodygowa. Piwo przypomina brytyjskie pale ale, lub ipa. Mocno przeciętne piwo, traktuje je raczej jako pewnego rodzaju eksperyment bo nie od dziś wiadomo że polski chmiel wielkiego potencjału nie ma aby uzyskać jakos bardzo przyjemnie aromatyczne piwo, z ciekawym smakiem. Zaś do jakichs pilsów, koźlaków i innych piw o zdecydowanej słodowości polski chmiel zrobi robote. Polish IPA - nie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar
2016-03-06 21:16:57
Warka do 08.08.2016.
Kolor ciemno bursztynowy, niewielkie zmętnienie. Piana na dwa palce, ale sporo dużych i średnich bąbli. Opada dość powoli, tworząc niewielki lacing.
W zapachu faktycznie czuć ziemistość i żywicę tak jak podaje producent, ja bym dodał tu także nuty orzechów, w mniejszym stopniu czuć owoce.
W smaku ponownie ziemistość + spora jak na deklarowanie 50 ibu goryczka. Pijalność średnia. Na minus wyczuwalny na początku nieułożony alkohol, ale później się unormował. 7- za smak
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.