Budweiser Budvar Original
Budweiser Budvar Original
Budweiser Budvar Original
% alk. 5.0
Blg 11.9
8594403705645addbarcode
ulubione: 134
cena: 2,99 zł

Budweiser to piwo wręcz legendarne, jedno z najbardziej znanych czeskich piw. Powstaje tylko i wyłącznie w Czeskich Budziejowicach, dzięki czemu ma każdym kontynencie smakuje dokładnie tak samo. Tradycja warzenia piwa Budweiser według niezmiennej od lat, oryginalnej receptury liczy 700 lat. Rewelacyjny smak, łagodny, a jednocześnie z wyraźnym posmakiem lekkiej goryczki. Głęboki kolor i idealne nasycenie to jego dodatkowe atuty.
Dodał: admin - 2011-04-22 08:56:47

oceny Oceny

Użytkownicy 6,87 / ilość: 684
Goście 7,95 / ilość: 875
średnia 7,48/10 / ilość: 1559

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
meshigene
starstarstarstarstar

2021-01-20 03:49:38
Kupiłem ostatnio razem z Urquellem i Świeżym z Kormorana i wszystkie trzy mi smakowały jak j****y harnaś z bełtem i sokiem z kliniki. Czyżby moje kubki smakowe miały już dość tych jasnych lagerów?
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
secca
starstarstarstarstar
2021-01-20 08:23:36
Bo to były świetne piwa [podkreślić wężykiem]. Obecnie zarówno Budwaiser, Pilsner Urquell jak i spora część produktów Kormorana zalicza totalny zjazd w dół. Chmielu w nich nie uświadczysz, aromat jest na poziomie wody z kranu po czyszczeniu rur a wszystkie inne doznania są tak imponujące jak rozwolnienie w szalecie miejskim. I nie piszę tego, aby się powywredzać. Bo uwielbiałem te piwa. Teraz tylko produkty Kormorana jakość się bronią - o tyle, że czasami trafi się na solidną warkę. Tylk, że kiedyś słowo solidny byłoby obrazą. Mimo wszystko i tak jak na nasz rynek piwny jest.....nieźle. Inne piwa zanotowały jeszcze większy zjazd - Okocim, Żywiec, Warka...były złe a są tragiczne. W sumie tylko Harnaś i Tatra trzymają stały poziom - już gorsze i bardziej chemiczne być nie mogą!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
meshigene
starstarstarstarstar
2021-01-22 04:55:16
Faktycznie, ja dopiero po wyżej wymienionym pechu dowiedziałem się o co Ci chodzi w Twoich raczej radykalnych komentarzach, bo wcale nie trafiałem na aż tak złe warki z Budweisera, Pilsnera i Kormorana. Teraz nawet trochę się boję przypominać sobie Warmińskie Rewolucje czy Krzepkie z Kormorana.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-01-22 11:10:02
Secca ma powalone komentarze. Z nim już od początku obecności było coś nie tak. Nie ma co jego komentarzy czytać i brać pod uwagę bo gość który ocenia Grimbergen Blonde na 1 albo Namysłów na 1 zaś Perłę na 10 jest zaburzony
awatar
secca
starstarstarstarstar
2021-01-22 17:16:37
Dziękuję za komplementy! W odróżnieniu od niektórych nie patrzę na nazwę / markę / producenta a na to jakich konkretnych wrażeń dostarcza mi to co w danej chwili kupuje. A tutaj kilka moich uwag. Tak, polska wersja Grimbergena Blonde ma tyle wspólnego z oryginałem co ja z Maryilyn Monroe. Jest wspaniała nazwa i nic więcej, może poza składem, który bardziej przypomina trutkę dla szczurów niż piwo, które nie tylko aspiruje do ligi typowych koncernów, a dużo wyżej. Trutka kosztuje ułamek ceny tego piwa (zwłaszcza w multitapie), więc po co przepłacać?! Chemia, chemia i jeszcze raz chemia. Po co marnować ciężko zarobione pieniądze na taki produkt?! Na tym poziomie mam prawo oczekiwać od produktu, że nie będzie dla mnie szkodliwy. Namysłów?! Moja pierwsza ocena była bardzo wysoka, ale to było przed przejęciem Namysłowa przez Żywiec. Wcześniej było to bardzo dobre piwo, obecnie to cień dawnego, świetnego piwa. Teraz to wodnisty napój wzmocniony całkiem potężną dawką alkoholu. Bliżej mu do taniego stronga. Perła - tak samo jak w przypadku Namysłowa. Kiedyś świetne koncernowe piwo teraz zjazd w dół, ale nie mogę powiedzieć, że kiedyś nie było dobre bo to by było nieobiektywne. Zwłaszcza Perły - Niepasteryzowana i Zimowa to było kiedyś coś! Co do oceniania - jak kiedyś napisałem nie porównuję koncerniaków do kraftów bo po prostu to będzie bardzo nieobiektywna ocena. Każdy pije to co lubi i chce - dlatego oceniam w obrębie swojej klasy. Jest liga kraftowa, liga koncernowa i liga mózgotrzepowa.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-01-22 19:30:32
To dogłębna myśl którą napisałeś "oceniam w obrębie swoje klasy" a ja dodam że w ujęciu szkolnym twoja klasa to zerówka a jakby użyć narracji sportowej IV klasa rozgrywek okręgowych
awatar
secca
starstarstarstarstar
2021-01-22 20:46:03
Dziękuję i pąsam rumieńcem! Oczekuję też satysfakcji w postaci kredek i kolorowanek!!! W innym przypadku chyba się obrażę [zaczyna wyć]. Smak piwa pamiętam już....od najmłodszych lat, kiedy to pozwoliłem sobie podkradać je rodzicom ze stołu. Do dziś pamiętam zapach ówczesnego Żywca i Okocimia. Wtedy jeszcze nasze browary nie należały do wielkich korporacji a piwo było wyrabiane przez naszych rodzimych piwowarów a nie księgowych z zagranicy. Mimo że nigdy nie udało mi się zasmakować więcej złotego napoju to ten smak pamiętam do dziś. Obecnie chyba żadne piwo nie ma tamtego smaku. Mimo wszystko jeszcze kilka lat temu można było spotkać koncerniaki, które choć trochę przypominały piwo a jak się dobrze trafiło to można było wyczuć jakiś tam chmiel (stęchły bo stęchły, ale zawsze). Obecnie, kiedy na całej produkcji swoje łapki położyły wielkie koncerny i ich księgowi mamy tylko wodę tfu wódę o piwnym posmaku. I to samo się dzieje z przejmowanymi markami np. Namysłowem. Jedyne co pozytywnego można zapamiętać po uraczeniu się tym wyrobem piwopodobnym to zgaga i wielki ból głowy po spożyciu większej ilości następnego dnia. Dlatego mimo wszystko warto troszeczkę docenić te korpostwory, które jeszcze trochę piwo przypominają. Liga koncernowa to jak połączenie zaparcia z rozwolnieniem, ale i tu znajdują się wyroby, które można spokojnie wypić do obiadu, spotkania ze znajomymi, albo dla rozluźnienia się po trudnym dniu. I w realizacji tych celów będą świetne. Nie każdy ma ochotę, albo środki finansowe na dołożeniu kilku zetów do kraftu. A w przypadku kraftu... Rozumiem, że korporacje dolewają różnych świństw do piwa, aby zaoszczędzić ile się tylko da, albo po prostu idą na łatwiznę, ale nie akceptuję tego, że tą samą drogą idą wytwórcy kraftu. Kiedyś nie interesowała mnie zawartośc tego co jem i piję. Teraz czasami sprawdzam. I kraftowi producenci często ładują taką samą chemię do swoich produktów jak koncernowi wytwórcy - syrop glukozowy i glukozowo - fruktozowy, maltrodekstryna i inne świństwa nie powinny znajdować się w produktach tej klasy. Truć można się znacznie taniej. Wspomnianego już Grimbergena piłem. I sam w sobie jest naprawdę dobrym piwem. Gdybym po wizycie w multitapie nie przeczytał składu na butelce to byłbym naprawdę zadowolonym klientem. Po pewnym czasie w sklepie znalazłem butelkę z tym piwem i przeczytałem skład. Przypomniał mi się film z Louisem de Funesem - Skrzydełko czy nóżka. Sztuczna żywność! Mógłbym wrzucić do wrzątku dętkę od roweru, dolać do niej kreta i płynu do wyprawiania gumy i efekt byłby ten sam. Po co przepłacać?!

oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
shivals
starstar

2021-01-18 18:28:52
Piwo które dalej trzyma poziom a nie sypie się jak ostatnio większość napoi piwo podobnych. Wchodzi jak woda, nie wzdryga. Brakuje goryczki, brakuje chmielu co nie zmienia, że dalej te polskie koncerniaki nie mają najmniejszego podjazdu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2021-01-15 22:45:39
Piana żadna, kolor ciemna słomka. Bez piany wygląda jak sok jabłkowy. Zapach: gotowane warzywa i alkohol. W smaku słodkawa woda po gotowanych warzywach, plus lekka goryczka, czyli trochę chmielu jednak było. Mocno wodniste. Trochę lepsze od Żubra.
Kupione w sklepie z owadem.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 4, zapach: 1, wygląd: 1 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-01-15 20:31:29
Żeby było dobre to musi być koniecznie czeskie.Nie podróba kupiona w polskim markecie bo to wielkie gów.o.Butelka taka sama a smak całkiem inny.Super piwo ale tylko orginalne
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010