Browary Nyskie Ale Nysa!
Browary Nyskie Ale Nysa!
Browary Nyskie Ale Nysa!
% alk. 5.6
Blg 12.5
IBU 32
brak koduaddbarcode

Ale Nysa! (12.5 BLG) to rodzaj piwa uzyskanego dzięki drożdżom górnej fermentacji. Zastosowanie tego typu drożdży oraz wyższych temperatur fermentacji sprawia, że piwa tego typu charakteryzują się znacznie bardziej złożonym smakiem i aromatem niż popularne lagery. Piwo które trzymasz w dłoni to piwo w stylu "American Pale ale". Jego wyrafinowany smak, oparty jest na zbalansowanych proporcjach goryczki i złożonym aromacie uzyskanym dzięki amerykańskim odmianom chmieli.

Skład: woda; słód jęczmienny: Pale Ale; słód karmelowy: Carapils®; słód pszeniczny jasny; chmiele: Equinox™, Simcoe®, Mosaic™, Citra™; drożdże: Safale US-05.
Dodał: Shinodin - 2016-04-07 00:14:47

oceny Oceny

Użytkownicy 6,23 / ilość: 13
Goście 6,11 / ilość: 9
średnia6,18 / ilość: 22

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2018-02-03 21:14:21
Słabe. Niestety kolejne potwierdzenie, że polskie piwa to jakieś nieporozumienie.
awatar
Gość
awatar
Gość
2016-09-09 16:45:08
Nie wiem czy trafia mi się \"wybrakowana\" butelka, ale piwo jest okropne. Na etykiecie pisze IBU 32, a wydaje się jakby zapomnieli dodać 0 na końcu. Mój ulubiony pilsner urquell, ma ibu 40 i wydaje się lekko goryczkowy, ale to piwo miażdży. Poza goryczką nie czuć absolutnie nic, na 2 kupione piwa drugie oddałem przypadkowej osobie w dniu premiery... może źle zrobiłem, może na prawdę trafiłem na anomalie i drugie było już w porządku.
awatar
Gość
awatar
Gość
2016-02-01 12:20:36
Dla mnie lekko \"przearomatyzowane\" w ten sposób, że zanika goryczka. W smaku może być a najważniejsze, że można kupić w Zamościu.
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-10-29 17:55:03
Bardzo dobre. Nie jestem ekspertem, żeby dokładnie opisać co czuję, ale na pewno da się wyczuć lekką słodowość. W zapachu aromaty owoców tropikalnych zdecydowanie (chociaż dosyć szybko ulatują - czy to wada? - nie dla mnie). Jedno z lepszych piw APA jakie piłem. Zaskakuje mnie pijalność - 3 można wypić bez większych problemów (myślę, że więcej ale osobiście rzadko zapędzam się dalej. Ogólnie - na pewno warto spróbować i na pewno polecę znajomym.
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar
2015-12-06 19:08:51
Dobra słodowość, bo wyrazista, w smaku i zapachu, akcenty słodko-karmelowo- owocowe, przeplatane z solidną goryczką, pijalność- wysoka, piana obfita, drobno-pęcherzykowa, Zapach, słodkawy i wyrazisty, smak średnio- pełny , typowy pod browar restauracyjny. Warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.