Browary Nyskie Ale Nysa! Calypso Pale Ale
Browary Nyskie Ale Nysa! Calypso Pale Ale
Browary Nyskie Ale Nysa! Calypso Pale Ale
% alk. 6.0
Blg 14.0
IBU 33
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Drugie piwo nowego na polskiej scenie kontraktowego browaru BROWARY NYSKIE (warzenie w Piotrkowie Trybunalskim - Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy). Po raz kolejny APA, tym razem jednak aromat został oparty na jednym chmielu: Calypso. Co ciekawe nie jest to do końca amerykańska APA bo na goryczkę został użyty polski chmiel (Marynka).

Opis komercyjny:
Ale Nysa! Calypso Pale Ale to piwo górnej fermentacji z bogatym aromatem uzyskanym dzięki zastosowaniu amerykańskiego chmielu Calypso. Orzeźwiające i sesyjne - takie właśnie jest Calypso Pale Ale z Browarów Nyskich. Zaserwowane w odpowiedniej temperaturze zaskoczy Cię aromatami jabłka, limonki i gruszki.
Dodał: Gość - 2016-01-26 09:29:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 3
Goście 8 / ilość: 4
średnia8 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2015-11-04 00:26:17
Porównując do poprzedniej Ale Nysa! (również APA) ta jest zdecydowanie bardziej aromatyczna. Pijam w odpowiedniej temperaturze (jest na etykiecie 10-12st. C - chociaż zawsze APA'ę popijam w 13st. C) i wówczas rzeczywiście można wyczuć wspomniane jabłko w aromacie - w smaku już chyba przeważa gruszka. Delikatnie czuć słodowość. Goryczka bardzo przyjemna - zdecydowana ale jednocześnie delikatna i bardzo fajnie \"uchodzi\" z czasem z języka. Ogólnie dla \"apowiczów\" polecam chociaż osobiście preferuję bardziej chmielone style.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.